Tag: teatri

Policia shoqëron regjisorin dhe arkitektin, pasi aktivistët dhanë lajmin e mirë...

Janë shoqëruar në komisiariat Robert Budina dhe ekspertii trashëgimisë kulturore Kreshnik Merxhani. Shoqërimi i tyre u bë pas deklaratës së bërë për futjen e...

“Dy vjet rezistencë”, Aleanca për Teatrin ftesë për të gjithë, çfarë...

Sot rezistenca per Teatrin mbush 2 vite. Në një postim të fundit në rrjetet sociale, Aleanca ka shkruar se ky rrugetim 2 vjeçar u...

Erion Veliaj shkon në SPAK, Aleanca për Teatrin kallëzon sot kryebashkiakun

Aleanca për Teatrin, si kishte premtuar me heret, pritet të dorëzojë pranë Prokurorisë Speciale Antikorrupsion dosjen për Erion Veliajn, ndërsa e akuzojnë pasi për...

Artistët protestë para bashkisë, kërkojnë transparencë për Teatrin, paralajmërimi për Veliajn

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka nisur një protestë sot përpara Bashkisë së Tiranës ku kërkon transparencën e projektit për ndërtimin e Teatrit të...

Teatri i shpëtoi dy herë tërmeteve të fuqishme, Ish-ministri: A kanë...

Shumë ndërtesa u dëmtuan rëndë dhe dy tërmetet e fuqishme qe goditen vendin ne kaq pak kohe, janë dhe një test për ate sesa...

FOTO/Teatri Kombëtar asnjë dëm nga tërmeti, nis mbledhja e ndihmave për...

Edhe pse dëmet dhe humbja e jetëve njerëzore është e madhe, sërish fatmirësisht qindra qytetarë, forca speciale nga vendet fqinje janë solidarizuar per t'u...

DOKUMENTI/Bashkia e Tiranës në shkelje të ligjit për tenderin e Teatrit,...

Edhe pse ditëve të fundit ka rene në heshtje, Teatri Kombetar vijon te mbetet qendra e reagimeve, diskutimeve dhe kauzave të shoqërisë. Së fundmi, rikthehet...

Vokshi: Veliaj 500 mln lekë për konsulencë kur ka shpallur fituesin...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka denoncuar aferën e radhës kundër Teatrit Kombëtar, ndërmarrë nga Erion Veliaj, që edhe pse ka vetëm një...

“Policia sot do të rrethojë Teatrin Kombëtar”, thirrja e artistëve: Nuk...

Ditën e sotme është planifikuar që Teatri të rrethohet nga policë. Në sheshin mes Ministrisë së Brendshme dhe Teatrit Kombëtar pritet të zhvillohet ceremonia...

Jo vetëm padi për arkitektin, çfarë i kërkon PD Gjykatës për...

Forca më e madhe opozitare gjithashtu i kërkon prokurorisë që të kërkojë në gjykatë urdhërimin e vendosjes së sekuestros preventive ndaj projektit për Teatrin...