Ministria e Shëndetësisë thirrje 4 kategorive të rriskuara nga Covid-19, ja disa rregulla të rëndësishme

Ndaje

Ministria e Shëndetësisë ka listuar të gjitha kategoritë e rriskuara nga Covid-19 duke treguar edhe masat që duhet të respektojnë për të shmangur infektimin.

Kush janë personat më të rrezikuar nga COVID-19?

1-Personat mbi 65-vjeç
2-Personat me gjendje shëndetësore si sëmundje të zemrës, mushkërisë, astmë, diabet
3-Personat që janë në trajtim për kancer
4-Personat me sistem imunitar të dobët

Ajo thotë se tashmë duhet të bashkëjetojmë me realitetin e ri dhe të mos harrojmë asnjëherë këto rregulla për parandalimin e Covid-19:

-Mbajtja e higjienës personale, larja e duarve dhe dezifektimi i objekteve që prekni me shpesh.
-Distancimi fizik dhe shmangia e vendeve të populluara.
-Mbajtja e maskës në vendet që rekomandohet.
-Ju lutemi ndiqni videon, personat më të rrezikuar nga koronavirusi dhe si duhet të mbroheni.

Ndiqeni nepermjet nje video:

Personat më të rrezikuar nga COVID19

🔴Tashmë duhet të bashkëjetojmë me realitetin e ri për parandalimin e COVID-19🦠.✅Duhet të mos i harroni asnjeherë këto rregulla:⭕Mbajtja e higjenës personale, larja e duarve dhe dezifektimi i objekteve që prekni me shpesh.⭕Distancimi fizik dhe shmangia e vendeve të populluara.⭕Mbajtja e maskës në vendet që rekomandohet.Ju lutemi ndiqni videon, personat më të rrezikuar nga koronavirusi dhe si duhet të mbroheni⬇️

Publiée par Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale sur Jeudi 28 mai 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje