Tag: ministria

Shtohen rastet me koronavirus dhe pacientët në spital, harta e shpërndarjes

Gjate 24 oreve te fundit jan e kryer 328 testime dhe kane rezultuar pozitive 52 persona, kryesisht konktakte te rasteve. Nga rastet e reja shumica...

ZYRTARE/44 raste me koronavirus në vend, shtohet dhe numri i të...

291 testime, nga te cilat jane konfirmuar pozitive 44 raste me koronavirus, nje rekord i ri. 22 raste ne Tirane, 6 ne Kruje, 4 ne...

Rritet ndjeshëm numri i të prekurëve me koronavirus në Shqipëri, 36...

Duke e quajtur nje hetim te duhur epidemiologjik, Silva Bino e justifikoi keshtu rritjen e ndjeshme te numrit te infektimeve me koronavirus ne vend. Jane...

LAJM I FUNDIT/Shtrohet numri i pacientëve në spital, riinfektohet një personel...

Ministria e Shendetesise njofton se ka shtrime te reja ne spitalin Infektiv, ku aktualisht jane 27 te shtruar dhe 6 ne terapi intensive. Brenda 24...

DETAJE/Rikthehen rastet dhe në Kamzë, numri i të infektuarve me koronavirus...

Ministria e Shendetsise njofton se jane kryer 162 testime, ku jane konfirmuar 15 raste me koronavirus. Perkatesisht: 10 ne Tirane, 2 ne Kamze dhe 3...

Rama prezanton spitalin e katërt në rast se godet vala e...

Kete here, Kryeministri Edi Rama u kushtoi pak minuta kohe gazetareve, i shoqeruar dhe nga ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu. Rama foli i ulur para...

Viktima në Infektiv asimptomatik, ministria: Nuk vdiq nga COVID-19, por nga...

Në 24 orët e fundit janë kryer 243 testime në nga të cilat janë konfirmuar 21 raste pozitive, përkatësisht janë 14 në Tiranë, 3...

LAJM I FUNDIT/Ndërron jetë një tjetër pacient në spitalin Infektiv

Një tjetër pacient me koronavirus ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv në QSUT. Pacienti ka qenë i shtruar në repartin e sëmundjeve Interne në këtë...

Burime: Një 72-vjeçare me Covid ka ndërruar jetë dje te Infektivi

Burime per mediat, bejne me dije se një 72-vjeçare ka ndërruar jetë në orët e pasdites së djeshme në spitalin Infektiv. Burimet bëjnë me dije...

Ministria e Shëndetësisë thirrje 4 kategorive të rriskuara nga Covid-19, ja...

Ministria e Shëndetësisë ka listuar të gjitha kategoritë e rriskuara nga Covid-19 duke treguar edhe masat që duhet të respektojnë për të shmangur infektimin. Kush...