Vdes 27-vjeçari në Infektiv, ministria jep detajet

Ndaje

27-vjeçari nga Kavaja që ndërroi jetë sot në spitalin Infektiv, nuk kishte shfaqur simptoma të Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë sqaron se, referuar shërbimit infektiv, 27 vjeçari ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral. I riu vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ishte asimptomatik për COVID19.

NJOFTIMI NGA MINISTRIA

Shërbimi Infektiv: I riu ishte asimptomatik nga COVID19

Ministria e Shëndetësisë sqaron se, referuar shërbimit infektiv, një i ri 27 vjeçar nga Kavaja, ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral.

27 vjeçari vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ishte asimptomatik për COVID19. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllime familjes.

/DRONI.al/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje