Tag: ministria

Viktima në Infektiv asimptomatik, ministria: Nuk vdiq nga COVID-19, por nga...

Në 24 orët e fundit janë kryer 243 testime në nga të cilat janë konfirmuar 21 raste pozitive, përkatësisht janë 14 në Tiranë, 3...

LAJM I FUNDIT/Ndërron jetë një tjetër pacient në spitalin Infektiv

Një tjetër pacient me koronavirus ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv në QSUT. Pacienti ka qenë i shtruar në repartin e sëmundjeve Interne në këtë...

Burime: Një 72-vjeçare me Covid ka ndërruar jetë dje te Infektivi

Burime per mediat, bejne me dije se një 72-vjeçare ka ndërruar jetë në orët e pasdites së djeshme në spitalin Infektiv. Burimet bëjnë me dije...

Ministria e Shëndetësisë thirrje 4 kategorive të rriskuara nga Covid-19, ja...

Ministria e Shëndetësisë ka listuar të gjitha kategoritë e rriskuara nga Covid-19 duke treguar edhe masat që duhet të respektojnë për të shmangur infektimin. Kush...

LAJM I FUNDIT/Shtohen personat e infektuar me koronavirus, në të gjithë...

Ne 24 oret e fundit, ministria njofton se jane testuar 200 persona, ku vetem 8 prej tyre kane rezultuar pozitive. Aktualisht në shërbimin infektiv janë...

LAJM I FUNDIT/Luhatje të ndjeshme të rasteve të reja, qytetet që...

Sipas informacioneve nga ministria, sot ne Shqiperi kane rezultuar pozitiv me koronavirus vetem 5 persona. Keshtu ka shkuar ne total në 969 numri i personave...

LAJM I FUNDIT/Numri më i ulët i infektimeve që nga fillimi...

168 qytetare jane testuar brenda 24 oreve, dhe jane shenuar vetem 2 raste, perkatesisht ne qytetin e Durresit. Sipas ministrise se Shendetesise, 190 raste aktive...

Spahia zbulon ngjarjen në Ministrinë e Shëndetësisë: Zyrat e tenderave në...

Ish-deputeti Bardh Spahia disponon informacione te reja sa i takon zhvillimeve brenda Ministrise se Shendetesise. Sipas tij, ne minsitri disa dyer te zyrave jane te...

“Nuk i manipuluan dot të dhënat e tenderave sekrete dhe i...

Ndërsa fliste për tendera sekrete, kryedemokrati Basha zbuloi se pak ditë më parë në zyrën e prokurimeve në Ministrinë e Shëndetësisë ka rënë zjarr. Basha...

LAJME I FUNDIT/Vijon rritja e numrit të të infekturve, qytetet me...

Ministria e Shendetesise ka dhene detaje lidhur me numrin e te infektureve te rinj me COVID-19 ne  Shqiperi. Jane testuar 230 raste te dyshuara,...