Eksperti i Arsimit: Mburren se do bëjnë mësim online, por nuk nxjerrin dot pikët e provimit të mësuesve

Ndaje

Eksperti i Arsimit, Ndriçim Mehmeti ka reaguar se fundmi ne rrjetet sociale, duke zbuluar se ministria e Arsimit nuk eshte ne gjendje te nxjerre online piket e provimit per mesuesit duke i detyruar te grumbullohen ne kulmin e pandemise.

Duke e quajtur shpikje te re, me ironi eksperti shprehet se ne kulmin e pandemise qeveria Rama dhe MASR kishin nje plan te miremenduar te benin zgjedhje ne univeristete me piesemarrje masive dhe provimi i kualifikimit me pjesemarrjen e mijera mesueve.

“Por nuk u ndalen me kaq. Per te marre piket e provimit, mesuesit duhet te grumbulloheshin masivisht ne dyert e Zyrave Vendore Arsimore per te marre piket e provimit ne kundershtim me Aktin Normativ e nxjerre nga vete qeveria. MASR mburret se do te beje mesim online per 650 mije e me shume nxens e studente dhe nuk nxjerr dot online piket e provimit per mesuesit. Kjo eshte shpikja me e re per te ruajtur shendetin e mesueve tane”,-vijon me tej ai.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje