Tag: merkel

“Merkel të falenderoi për 30-Qershorin”, Meta flet për letrat e shkëmbyera...

Presidenti Ilir Meta nuk ka treguar nëse kancelarja Merkel e ka falenderuar për çdekretimin e 30-Qershorit. I pyetur nga gazetari Peka, Meta tregoi se raportet...

Angela Merkel “ultimatum” Vuçiçit: Do ndëshkoheni rëndë

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dhënë ultimatum presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç që të pranojë qëndrimin gjerman për çështjen e zgjidhjes së...

Merkel: Brenda 30 ditëve mund të gjendet zgjidhje për Brexit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se brenda 30 ditësh, mund të gjendet një zgjidhje për mosmarrëveshjet rreth daljes së Britanisë së Madhe nga...

Ndodhi për të tretën herë, Merkel sqaron publikun për dridhjet e...

Mbarë opinion publik është tronditur dhe shqetësuar nga dridhjet e trupit të Angela Merkelit, tè cilat janë përsëritur vazhdimisht. Vetë Merkel shprehet se nuk ka...

VIDEO/ Merkel dridhet në takimin me kryeministrin e Finlandës

Kancelarja gjermane Angela Merkel, është filmuar për herë të tretë duke u dridhur gjatë një takimi që ka zhvilluar me kryeministrin e Finlandës, Antti...

Merkel : Procesi i Berlinit synon të ndihmojë miqtë e Ballkanit...

Pas Samitit të Ballkanit Perëndimor, kancelarja gjermane Angela Merkel është shprehur se procesi i Berlinit synon të ndihmojë miqtë e Ballkanit Perëndimor, drejt rrugës...

VIDEO/I preferuari i Merkelit në Samitin e Poznanit, në krahë të...

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video nga samiti i Poznanit, që po zhvillohet në Poloni. Kjo është dita e dytë e samitit...

Studiuesi i huaj: Edi Rama ka humbur besueshmërinë në Berlin

Milan Nic, kreu i programit të Evropës në Institutin e Politikave GLOBSEC në Bratislavë, pjesë e Këshillit Gjerman për Marrëdhëniet me Jashtë, shkruan se Maqedonia...

DW: Merkel refuzon KE, jo negociata të shpejta me Shqipërinë

Sipas një raportimi të gazetës së njohur gjermane, Süddeutsche Zeitung" të premten (07.06) kancelarja gjermane, Angela Merkel i ka bërë një refuzim të qartë...

Haradinaj takim me kancelaren Merkel, ja për çfarë do të diskutojnë

Zyra e kancelares gjermane Angela Merkel, ka bërë publike detaje rreth takimit zyrtar të kancelares dhe kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj që do të...