Tag: merkel

Merkel: Kapitujt e pare me Shqiperine dhe Maqedonine hapen ne nentor,...

“Konferencat e hyrjes me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë duhet të mbahen këtë vit dhe kapitujt e parë duhet të hapen,” u tha Angela Merkel...

Çfarë mund të mësojë Donald Trump nga Angela Merkel, për trajtimin...

Presidenti Donald Trump tronditi jo vetëm amerikanët por edhe botën me insistimin e tij këtë javë kur deklaroi në lidhje me ekonominë e vendit...

Angela Merkel 24 orë në karantinë, nënkancelari flet për gjendjen e...

Nënkancelari gjerman Olaf Scholz tha se Kancelarja Angela Merkel, e cila dje u karantinë pasi pati kontakt me mjekun e infenktuar me koronavirus, eshte ne...

VIDEO/Momenti kur ministri gjerman nuk i jep dorën Merkelit nga frika...

Horst Seehofer ka refuzuar sot të shtrëngojë dorën e zgjatur të kancelares në hapje të një samiti në Berlin duke refuzuar të bëjë përjashtim...

VIDEO/Rama kërkon mbështetje tek Merkel, kush e shoqëron kryeministrin në Berlin

Kryeministri Edi Rama po zhvillon takimin e tij me kancelaren gjermane Angela Merkel në kuadër të organizimit të konferencës së donatorëve që do të...

“Telefonata 45-minuta e Ramës me Merkel”, Paloka: Do të thotë që...

Qarkulloi në media ditën e sotme një informacion, se kryeministri Edi Rama kishte bërë një telefonatë me kancelaren Angela Merkel, kohezgjatja e te ciles...

“Nuk ka negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë”,Merkel thotë fjalën e fundit:...

Çështja e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut do të rikthehet në pranverën e vitit të ardhshëm. Kjo është deklarata e kancelares gjermane, Angela...

Reagon Rama pas votimit të rezolutës gjermane

Kryeministri Edi Rama ka reaguar fill pas votimit të rezolutës së Parlamentit dhe qeverisë gjermane për rekomandimin epër hapjen e negociatave të Shqipërisë me...

EKSKLUZIVE/ Rezoluta e plote e Bundestagut dhe qeverisë së Merkelit për...

Bundestag-u  dhe Qeverisë Federale e Gjermanisë kanë hartuar një rezolutë të përbashkët tw cilwn e ka siguruar droni.al, mbi kërkesën për anëtarësim të Republikës...

Rama te deputetët gjermanë, DW zbardh takimin: Opinioni i krijuar për...

Në prag të vendimit të Bundestagut gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, u raportoi të premten deputetëve të...