Angela Merkel 24 orë në karantinë, nënkancelari flet për gjendjen e saj shëndetësore

Ndaje

Nënkancelari gjerman Olaf Scholz tha se Kancelarja Angela Merkel, e cila dje u karantinë pasi pati kontakt me mjekun e infenktuar me koronavirus, eshte ne gjendje te mire shendetesore, por duke punuar nga banesa e saj.

Kancelarja është ne gjendje te mire shendetesore ne kete moment. Ajo është thjesht në zyrën e saj ne banese, ashtu si shumë njerëz të tjerë që u është dashur të vendosen në vetizolim në shtëpi”, tha Scholz, raporton Reuters.

Ajo është aktive: ne patëm mbledhjen e kabinetit qeveritar këtë mëngjes. Jo me video, por sigurisht që të gjithë njohim zërat e njëri-tjetrit”- tha ai.

Scholz tha se ai do të fliste në vendin e Merkel në dhomën e ulët të parlamentit të Bundestag të Mërkurën.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje