Tag: merkel

Apeli i gjermanëve për dialog, reagon Basha: Mirënjohje Gjermanisë mike

Pas apelit të koalicionit politik në Gjermani CDU/CSU drejtuar sot spektrit politik në Shqipëri ku kërkojnë që palët të diskutojnë për çdo temë, madje...

FOTO/E thjeshtë dhe pa komplekse, ja si duket Angela Merkel me...

E thjeshtë, pa komplekse dhe e qetë. Kështu është perceptimi për Angela Merkelin, një prej udhëheqseve më të forta në botë. Angela Merkel është...

Haradinaj dhe Merkel do takohen në Berlin

Kryeministri i Kosovës pritet së shpejti të takohet personalisht me kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel. Mediat në Prishtinë raportojnë se takimi do të mbahet në...

Merkel: Mbështesim anëtarësimin e vendeve ballkanike, por duhet të përmbushin kriteret

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi nga Zagrebi i Kroacisë se Gjermania mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Duke folur të shtunën pas takimit me kryeministrin...

Merkel dhe Macron nuk bejne publik izolimin e Rames, e zbulojne...

Kanali televiziv grek News24/7 raporton se: “Siç u bë e qartë nga diskutimet të hënën në Konferencën e Berlinit, janë të pakta shanset e...

“Ideja e Ramës, Vuçiç-it dhe Thaçit u varros në Berlin”, Pollo:...

Genc Pollo ka nxjerrë një konkluzion të qartë pas takimit të liderëve të Ballkanit në Berlin. Pollo shkruan se Merkel dhe Macron “varrosën” idenë antieuropiane...

DW konfirmon zyrtarisht: Negociatat për Shqipërinë shtyhen për në shtator

DW ka publikuar artikullin e plotë i cili jep detaje zyrtare nga takimi i Edi Ramës me kancelaren Angela Merkel në  Berlin. Si konkluzion kryesor...

FOTO/ Dy statuset kontradiktore të DW për takimin Rama – Merkel,...

Pak e çuditshme por ja që ndodhi. Faqja zyrtare e DW Shqip ka edituar statusin ne Facebook ku fliste për takimin mes kryeministrit Rama dhe...

Pak para takimit në Berlin Rama thyen heshtjen: Ja çfarë do...

Kryeministri Edi Rama pritet të takojë kancelaren Angela Merkel në një takim të shkurtër, pjesë e axhendës së Samitit në Berlin. Në një intervistë për...

Mësohet tema e takimit Merkel-Rama, Macron i vendosur: Jo diskutime për...

Ndërsa po zhvillohet samiti i Berlinit, DW ka bërë me dije detaje të tjera nga takimi.  Në Samitin e Berlinit, një nga pikat që...