“Telefonata 45-minuta e Ramës me Merkel”, Paloka: Do të thotë që Gjiknuri, Tahiri, Gjushi do përfundojnë në burg

Ndaje

Qarkulloi në media ditën e sotme një informacion, se kryeministri Edi Rama kishte bërë një telefonatë me kancelaren Angela Merkel, kohezgjatja e te ciles ishte 45 minuta.

Sipas informacioneve, kryeministri kishte folur gjatë dhe i kishin vendosur pikat në i, fiks pas dështimit me negociatat.

Lidhur me këtë gjë, ka reaguar kampi opozitar, konkretisht Edi Paloka, i cili shprehet se “kjo telefonate”, do të thotë që Ramës i është kërkuar të plotësojë kushtet ose të largohet.

Paloka kujton telefonatën e Ramës me Macron, të cilin e përmend si mik të kryeministrit ndersa nga ana tjeter i kujton se po mashtron.

Ja postimi i plotë i Edi Palokes:

Danke Angela…Telefonate 45 minuta…I vumë gjithë pikat mbi i…”?!?!Kjo do të thotë që do të zbatosh kushtet e Bundestagut?

Do të thotë që Gjiknuri, Tahiri, Gjushi… gjithe tufa e të korruptuarve dhe atyre që janë kapur në krime elektorale, do të përfundojnë në burg?Do të thotë që 30 Qershori ka rënë dhe do pritet vendimi i Gjykatës Kushtetuese?

Do të thotë që do të realizohet një reformë zgjedhore transparente dhe me pjesmarrjen e gjithë faktorëve politike dhe shoqëror?

Do të thotë që pas realizimit të reformës zgjedhore do të kemi implementim të saj në zgjedhje të parakohëshme?Do të thotë…APO ?

Shqiptarët e kanë të freskët ditën kur vajte në Parlament dhe kërkove ndjesë për vonesën se kishe patur një bisedë telefonike për një orë me MIKUN TEND Macron. Atë ditë po ashtu kishit vendosur pikat mbi i për negociatat… 

Nuk e di pse ka ca ditë që gjithë palaçot rreth teje nuk po lënë fjalë të ndyrë pa thënë për MIKUN TEND, madje paturpësisht dhe për bashkëshorten e tij?!Boll mashtrove si ordiner ! Plotëso kushtet që të kërkojnë ose largohu!

K.B/DRONI.al

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje