Tag: Mashtrimi

Skemë mashtrimi me TVSH, arrestohen 4 persona në Tiranë: 3.5 mln...

Është finalizuar operacioni policor i koduar “TVSH”. Sipas policisë janë arrestuar katër shtetas të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin krijuar një skemë mashtrimi me...

Lidhja e Damian Gjiknurit me mashtruesin indian alarmon shërbimet inteligjente

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, rezulton anëtar aktiv i një sekti të paqartë dhe të dyshimtë, i drejtuar nga një guru indian...

Nuk asnjë fluturim të ‘Air Albania’, deputeti nxjerr faktet: Sot u...

Kryeministri Edi Rama sot përcolli studentët në fluturimin e parë me avionin 'Lasgushi' të kompanisë shqiptare 'Air Albania'. Edhe pse ai është shprehur që  kjo...

Karta e studentit, një premtim i pambajtur ende nga Bashkia Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës që në qershor të vitit 2015 kur kandidoi për këtë post, përdori  si kryepremtim të fushatës hedhjen në qarkullim...

Mashtrimi me rrobat ‘firmato’, shqiptarit i bllokohet malli fals në Kakavijë

Një dyqan i tërë me rroba të falsifikuara është kapur sot në doganën e Kakavijës. Pretendoheshin se rrobat ishin firmato dhe mbanin emrin e...

FOTO/Partia Demokratike zbulon fakte, kjo është e vërteta për Kompaninë Fusha

Partia Demokratike ka zbuluar të vërtetën për Edi Ramën, Erion Velaj dhe Kompaninë Fusha. Argumenti kryesor që qeveria nxirrte vazhdimisht për të justifikuar kompaninë fusha,...

Mashtrimi disa milion euro i ‘Gulf’, burg për administratorin (EMRI)

Me kërkesë të prokurorisë së Tiranës, gjykata e kryeqytetit ka dhënë masën e “arrestit në burg” në mungesë për shtetasin Alban Aliko me detyrë...

EMRI & FOTO/ Shtyhet seanca gjyqësore ndaj ish-deputetit të LSI-së

Seanca gjyqësore e ish-deputeti të LSI-së është shtyrë pas kërkesës së avokatit të tij për tu njohur me aktet. Selamit iu hoq mandati i deputetit...

EMRI/ Dosja e Elvis Rroshit mbërrin në gjykatë, ja kur fillon...

Gjykata e Tiranës regjistron procesin ndaj ish-kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Seanca e parë ndaj Rroshit pritet të jetë më 16 prill. Me short...

Mashtrimi prej 60 mln lekësh, flet babai i Barush Ahmetaj

Babai i 30-vjeçarit, Ismet Ahmetaj ka reaguar pas publikimit ne media të historise së mashtrimit. Ai shorehet se djali i tij është në një...