Tag: Mashtrimi

“Projekti për Piramidën”, Zhupa publikon videon: Ja seritë e gënjeshtrave të...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka publikuar një video, në të cilën rendit mashtrimet e kryetarit të Bashkisë në Tiranë, Erion Veliaj. Kujtojmë se...

Nga droga tek mashtrimet, ekstradohen në Shqipëri dy shtetas

Interpol Tirana, në bashkëpunim me homologët, kanë ekstraduar nga Greqia në Shqipëri dy shtetaset me inicialet E. Sh., 31 vjeç dhe F. Xh., 69...

LAJM I FUNDIT/”Juristët e rremë”, kapen gruaja dhe i riu në...

Policia ka finalizuar një operacion ku kanë rënë në pranga 2 shtetas. Policia sqaron se 2 personat në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke u prezantuar si...

DETAJE/Si u larguan nga Rinasi dy vëllezërit indianë të akuzuar për...

Detaje të tjera mësohen nga skandali me dy indianët e shpallur në kërkim për mashtrim, të cilët kishin kohë që strehoheshin në Shqipëri. Mësohet...

FOTO/’Edhe hajdut me çizme dhe mashtrues me çizme’, deputeti: Rama gënjen...

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka denoncur një rast ku tregohet se pakti i universitetit i prezantuar nga Kryeministri Rama nuk po realizohet siç është...

FOTO/Ja si funksionon ‘Pakti për Universitetin, punë në shtet fitojnë ish-punonjësit...

Punësimi përmes 'Paktit për Universitetin' qënka sërish një mashtrim. Të paktën këtë arrin të kuptosh nga rasti i mëposhtëm. Kryeministri Edi Rama e nisi këtë...

Mashtrimi me tenderat tek Unaza e Re, në Prokurori dhe kreu...

Kreu i ARRSH, Afrim Qendro është paraqitur ditën e sotme në Prokurori pas skandalit  pas zbulimit të megaskandalit që fshihej pas kompanisë që do ndërtonte...

VIDEO/Karta e Studentit, Zhupa: Mashtrimi i Veliajt…po fshihesh dhe ti pas...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina  Zhupa është ndalur tek një nga kërkesat e studentëve, ajo e kartës së studentit. Në një postim në rrjetet sociale,...

Posedonin euro false, pranga 63 vjeçarit në Shkodër, në kërkim 2...

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 63-vjeçar dhe ka shpallur në kërkim dy persona të tjerë që akuzohen për posedim dhe përdorim kartëmonedhash të...

Mashtrimi me tenderat te Unaza e Re, Gjiknuri tregon pse ju...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës Damian Gjiknuri ka reaguar pas skandalit se një prej kompanive që ka fituar tenderin për projektin e Unazës së...