Tag: Mashtrimi

DETAJE/Policia zbardh skemën, si i mashtronte 21-vjeçari qytetarët me policët e...

Një 21-vjeçar është arrestuar pasi eshte zbuluar se mashtronte pasagjerët me siguracione të falsifikuara. Policia informon se arrestimi i tij erdhi pas nje hetimi...

PD zbulon mashtrimin me hotelin në Barcelonë: Ku i gjeti paratë...

Nga selia blu, ish-deputetja Dhurata Cupi ka folur rreth denoncimit që më herët PD bëri lidhur me faturat e shtrenjta të hotelit ku u...

Mashtroi një person duke i marrë para, pranga 30-vjeçarit

Një 30-vjeçar nga Berati është arrestuar me akuzën e mashtrimit. Sipas policisë, 30-vjeçari në Qershor 2019 i ka marrë me anë të mashtrimit një...

FOTO/Prova sesi Veliaj mashtron qytetarët, zbulohet skandali: Solli nga Vjena trofeun...

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj njihet për propagëndën e vazhdueshme, duke investuar më shumë në imazh dhe promovim, sesa në punë konkretë me rezultate...

Skemat mashtruese/ Gjykata jep masën e sigurisë për 15 biznesmenët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masat e sigurisë për 15 sipërmarrësit dhe administratorët e disa bizneseve në kryeqytet, të arrestuar gjatë një operacioni kundër...

‘Amerikanët nuk i gënjen dot’, fitoi lotarinë, por i zbulojnë diplomën...

Lotaria amerikane është ëndrra e përvitshme e shumë qytetarëve. Edhe për Çlirim Tupin nga fshati Zabzun ishte e tillë derisa u shpall fitues. Por...

Shehaj: Të hetohet afera Milot-Balldren, fituesi ka vetëm 4mln kapital por...

Ish-deputeti Agron Shehaj ka sjellë në vëmendje një kontratë koncesionare, të cilën e quan mashtruese. Shehaj sqaron se koncesioni i rrugës Milot-Balldren është mashtrim. Kjo...

“Projekti për Piramidën”, Zhupa publikon videon: Ja seritë e gënjeshtrave të...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka publikuar një video, në të cilën rendit mashtrimet e kryetarit të Bashkisë në Tiranë, Erion Veliaj. Kujtojmë se...

Nga droga tek mashtrimet, ekstradohen në Shqipëri dy shtetas

Interpol Tirana, në bashkëpunim me homologët, kanë ekstraduar nga Greqia në Shqipëri dy shtetaset me inicialet E. Sh., 31 vjeç dhe F. Xh., 69...

LAJM I FUNDIT/”Juristët e rremë”, kapen gruaja dhe i riu në...

Policia ka finalizuar një operacion ku kanë rënë në pranga 2 shtetas. Policia sqaron se 2 personat në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke u prezantuar si...