Tag: manastirliu

Pse nuk ka asnjë rast me koronavirus në Shqipëri, kthen përgjigje...

Drejtori i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri, Dr. Raul Gonzales Montero, që po mbështet qeverinë shqiptare në emergjencën e koronavirusit që ka shpërthyer në mbarë...

Ministrja shkarkon ne vend mjekun dhe infermierin

Pas skandalit të publikuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Stop” në Tv Klan se si shërbimi shëndetësor në Qendrën Spitalore Universitare (QSUT) blihet me...

QSUT, “kosh plehrash” për ilaçet e skaduara, ‘hidhet dritë’ mbi skandalin...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Bardh Spahia, nentorin e vitit te kaluar ka akuzuar ministren Manastirliu si përgjegjëse të drejtpërdrejtë për lejimin e depozitimit të ilaçeve...

Kirurgu i njohur padit ministren Manastirliu dhe rektorin e Mjekësisë

Ish ministri i Shëndetësisë, i propozuar nga demokratët në qeverinë tranzitore, profesor Arben Beqiri, një nga kirurgët më të mirë në vend për sëmundjet...

DENONCIMI/Ministrja e Ramës nis fushatën, presion punonjësve të spitalit me testime

Një qytetar i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha në Facebook, ku zbulon se ministrja e Shëndetsisë po zhvillon një test për punonjësit e spitaleve me...

FOTO/Denoncimi i Lëvizjes për Universitetin, Ministria e Ramës ka vjedhur doktoraturën

Lëvizja për Universitetin ka bërë publike dy doktoratura të ngjashme, ku njëra prej tyre është dhe ajo e ministres Ogerta Manastirliu. Në fotot dhe në linqet...

PD thirrje Prokurorisë: “Të hetohet Manastirliu, 4.5 mld lekë barna të...

Partia Demokratike i ka bërë thirrje Prokurorisë të hetojë skandalin e ilaçeve të skaduara të depozituara në QSUT dhe përgjegjësen kryesore të grumbullimit të...

DENONCIMI:Vidhen 200 mijë euro të ministres dhe këshilltares së saj, ngjarja...

Një nënpunës i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha duke bërë publike një rast skandali në të cilën përfshihen ministrja e shëndetësisë dhe këshilltarja e saj. Sipas...

Manastirliu i kundërpërgjigjet Vasilit:Bën deklarata që meritojnë keqardhje njerëzore

Pas akuzave te forta qe kreu i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili i adresoi ministrise se Shendetesise, e cila, sipas tij, lau turpesisht...

Nisi gara për Specializimet në Mjekësi, shumë media po e ndjekin...

Sot u zhvillua faza e parë e konkursit për specializimet në Mjekësi, ku 333 kandidatët e kualifikuar kaluan fazën e parë, atë të testimit...