DENONCIMI/Ministrja e Ramës nis fushatën, presion punonjësve të spitalit me testime

Ndaje
Foto Ilustruese

Një qytetar i ka shkruar ish-kryeministrit Berisha në Facebook, ku zbulon se ministrja e Shëndetsisë po zhvillon një test për punonjësit e spitaleve me pretekstin se po bën akreditimin.

Qytetari shkruan se e gjithë kjo bëhet për të larguar punonjësit dhe për ti zëvendësuar me militantë të partisë.

DENONCIMI I PLOTE

Gjueti shtrigash per qellime elektorale nga ndrikull Manastirliu!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Zoti i Berisha desha te ngrej nje shqetsim per shendetesin,Ministria ndrikull e rilindjes Orgeta Manastirliu, qe kur thuhet se esht emruar kandidate per kryetare te Bashkise se Tiranes ne vend te Lal Plehut ka filluar nje revansh ndaj punonjesve te spitalit, duke u bere presion me anen te nje testimi,qe ka filluar neper spitale.Me sebepin se po ben akreditimin e spitaleve ajo ka filluar luften e shtrigave ndaj punonjesve gjoja duke i marre ne testim, dhe me pas me arsyen se nuk e ke kaluar i heq nga fuksionet e punes, duke vendosur njerez me testera partie qe do bejne fushate elekktorale ne Tirane per te .Zonja ndrikull nuk sheh gjendjen e spitaleve qe mungojne ilacet, mungojne aparaturat mjeksor per diagnostikim, por merret me inferemeret per tu bere presion para zgjedhjeve lokale, qe po te duam ne te mbajme pune prandaj vlersoni kete te mire me votat qe do na jepni.Dua ta ngresh kete shqetsim sepse ky testim nuk asnje qellim rritjen e cilesise se sherbimeve , por vetem terrorin ndaj punonjeve te spitaleve, Kjo u pa edhe ne maternitetin e ri te Tiranes ku u shkakrkuar te gjithe kryeinfermeret per ti zevendesuar me partiak., dhe per ti pasur nen tutel per zgjedhjet ku dihet qe spitalet dhe mesuesia jane ne pune te shtetit.Me respekt doktor, DUAM TE MBETEM ANAONIM

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje