Tag: manastirliu

“Me fjalë e shfaqje, nuk luftohet virusi”, Spahia-Manastirliut: Lëri fjalët dhe...

Ish-deputeti i Partisë demokratike Bardh Spahia i është përgjigjur Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për çështjen e maskave. Teksa ministrja publikoi sot një video solidarizuese,...

Maskat me detyrim nga nesër, Manastirliu këshillon: Mbajeni kudo jashtë shtëpisë,...

Një ditë para hyrjes në fuqi të vendimit të qeverisë për mbajtjen e maskës më detyrim në ambientet e brendshme, ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Kërkesat e mjekëve të vështira, flet ministrja pas takimit: Kanë nevojë...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi pas takimit me një përfaqësi mjekësh në kryeministri se katër kërkesat e tyre do të merren parasysh dhe...

Nisja e shkollës/Manastirliu tregon shembullin e saj me dy vajzat: Të...

Në ditën e parë të shkollës, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zgjedhur të jape nje mesazh, por e veshur edhe më përgjegjësinë si...

Hapja e shkollave me rregulla të reja, dy ministret apel për...

Mbajtja e maskës në shkollë do të jetë e detyrueshme me nisjen e vitit shkollor në datë 14 shtator. Lajmi është dhënë nga ministrja e...

Fillon procedura e kurimit me plazmë, Manastirliu apel për dhurimet vullnetare

Një tjetër terapi e re do të hyjë në trajtimin e pacientëve me COVID-19 në spitale. Bëhet fjalë për terapinë me plazmë nga personat...

FOTO/Këshillat e ministres: Si ta frenojmë përhapjen e Covid-19 kur dalim...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, thekson se qytetarët sipas saj duhet të përshtaten me normalitetin e ri të krijuar nga koronavirusi. Në një status në...

Manastirliu pranon se gjendja mund të përkeqësohet: Po përgatitemi për një...

Këtë të mërkurë në Kuvend po diskutohet edhe për Aktin Normativ “Për marrjen e masave të veçanta administrative gjatë kohëzgjatjes së periudhës së infeksionit...

“Rritje e rasteve dhe viktimave”, Manastirliu tregon dy vatrat kryesore të...

Me rritjen e rasteve të të infektuarve dhe shifrave të viktimave në vendin tonë, si pasojë e Covid-19, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, bën...

“Fluks i konsiderueshëm qytetarësh të prekur nga Covid”, Manastirliu tregon shifrat...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në kuadër të forcimit të masave për përballimin e situatës së shkaktuar nga COVID19, ka deklaruar...