Pse nuk ka asnjë rast me koronavirus në Shqipëri, kthen përgjigje eksperti i OBSH-së

0Shares
0

Drejtori i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri, Dr. Raul Gonzales Montero, që po mbështet qeverinë shqiptare në emergjencën e koronavirusit që ka shpërthyer në mbarë botën, iu përgjigj sot pyetjes që bëjnë të gjithë shqiptarët: Pse nuk ka asnjë rast me koronavirus në Shqipëri?

“Unë sapo jam kthyer nga vendi im, Spanja, dhe ne kemi hasur raste me infektim nga COVID19. Por pse nuk ka raste në Shqipëri?! Ne jemi ende duke punuar për ta mësuar këtë.Një pikë tjetër që do të vija theksin është informimi dhe jam i lumtur që kemi mediat këtu dhe t’i shmangeni keqinformimit.

Ne duhet të kemi besim tek organizatat e ndryshme, tek bashkëpunimi, të mos shpërndajmë lajme të rreme që I bëjnë keq jo vetëm njerëzve, por edhe ekonomisë së vendit.Ne po punojmë ngushtësisht me qeverinë shqiptare dhe po i japim gjithë mbështetjen dhe dua ta uroj për transparencën.”,-u shpreh ai.

Manastirliu nga ana tjeter, serish ka theksuar se dhe tre rastet e fundit te dyshuara ne Vlore, kane dale negative, duke e perjashtuar Shqiperine si vend i prekur me koronavirus.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje