Tag: eksperti

Koronavirusi/Eksperti: Po mbahet fshehur një anë e frikshme e sëmundjes

Eksperti i Shendetesise, Erion Dasho, ka reaguar se fundmi me nje shenim ne rrjetet sociale, ku ve theksin te menaxhimi i situates me koronavirus....

“Mësimet e Korrikut me 93 viktima”, flet eksperti i shëndetit publik:...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho bën një analizë të situatës së koronavirusit në vendin tonë, gjate muajit që sapo lamë pas, korrikut, që...

Pse nuk ka asnjë rast me koronavirus në Shqipëri, kthen përgjigje...

Drejtori i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri, Dr. Raul Gonzales Montero, që po mbështet qeverinë shqiptare në emergjencën e koronavirusit që ka shpërthyer në mbarë...

“Mos kërkoni Shqipërinë e Madhe”, Analisti i njohur amerikan flet hapur:...

Daniel Serwer, një nga personalitetet më të njohura të politikës së jashtme dhe njohësit më të mirë të Ballkanit në Uashington D.C nuk është...

Eksperti i BE tregon arsyet: Shqipërisë nuk i hapen negociatat në...

“Shqipërisë nuk ka të ngjarë t’i hapen negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian as në tetor”. Ky është parashikimi që bèn eksperti i njohur...

Eksperti i SHBA tregon arsyet: Rama duhet të ikë

Nga David L. Phillips Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama kërcënoi me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas vendimit të tij për shtyrjen e zgjedhjeve lokale....

Mbyllja e pikave të basteve, eksperti shpjegon nismën: Do të preken...

Kastriot Sulka, një ekspert për çështjet e punësimit ka qenë i ftuar sot në studion e lajmeve në Fax News ku ka folur rreth nismës të qeverisë...

‘Jam e martuar, por ende e virgjër’, ekspertja ndihmon vajzën të...

Në një nga revistat më të ndjekura 'Elle' në rubrikën e tyre kushtuar problemeve në çift dhe ofrimit të zgjidhjes nga ana e ekspertëve,...

FOTO/Gjeti gjarpërin në tualet, eksperti: Kontrolloni banjot gjatë sezoneve të thata

Një grua gjeti në tualetin e saj një gjarpër të përmasave të mëdha. Gjarpëri ishte një piton, i cili më pas u hodh në...

Rama shkarkon babanë e Xhixhos së LSI: Paaftësi fizikie dhe mendore...

Piro Xhixho, anetari i caktuar si kryetar i Keshillit Drejtues te Autoritetit te Komunikimeve Elektronike dhe Postare me një vendim të Këshillit të Ministrave...