Tag: lezhe

Konfirmohen me COVID-19 dy nënkryetarë të Bashkisë së Lezhës

Prej tre ditësh dy nënkryetarë të Bashkisë së Lezhës janë konfirmuar me COVID-19. Mesohet se ata janë vetëkarantinuar në banesën e tyre. Gjithashtu mësohet se...

Dasma në kohë Covid-i, gjoba të majme për katër lokale në...

Policia në Lezhë la ndëshkuar me nga 1 milion lekë gjobë, administratorët e katër lokaleve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me...

Konfirmohet me Covid-19 edukatorja e kopshtit në Lezhë, pozitiv dhe bashkëshorti...

Konfirmohet më Covid-19 edukatorja e kopshtit publik “Skënderbeg” në Lezhë dhe bashkëshorti i saj. Burime për abcnews.al kanë njoftuar se kopshti ku punonte edukatorja për...

Tentativa e vrasjes me armë zjarri në Lezhë, familjarët ‘tradhëtuan’ autorin

Pòlicia e Lezhës ka bërë të mundur arrèstimin e një 40-vjeçari i cili akuzohet se ka tentuar të vrásë më datë 21.06.2020, në fshatin...

EMRAT/OFL në Lezhë, formular tre të dënuarve për vrasje

Operacioni Forca e Ligjit ka trokitur sot në derën e 4 shtetasve nga Lezha për t'i dërguar kërkesën me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve...

PD ankimon vendimin e Prokurorisë së Lezhës: Prej 1 viti nuk...

Partia Demokratike dorëzoi sot ankimin kundër vendimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, e cila po mbron paligjshmërinë e votimeve të 30 Qershorit të...

Rasti i parë në Lezhë pas disa muajsh qetësi, infektohet me...

Koronavirusi është rikthyer sërish në Lezhë dhe pse pas dy muajsh qetesi. Para rreth një jave dolën pozitiv me COVID-19 një grua se bashku...

Infektohen në eventin familjar, raste me koronavirus në Lezhë dhe Pukë

Këtë të shtunë janë regjistruar 2 raste të reja me COVID-19 në Lezhë. Burimet bëjnë me dije se këta 2 persona kanë qenë pjesëmarë në...

Koronavirusi rikthehet në Lezhë, pse vatra e re paraqitet e rrezikshme

Pas më shumë se dy muajsh, rikthehet sërish Covid-19 në Lezhë. Nje paciente 57-vjeçare e shtruar para disa ditësh në spitalin Rajonal të Lezhës me...

EMRAT/OFL në Lezhë dhe Laç, kërkon deklarimin e pasurisë nga 3...

Ditën e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurive 3 personave në Kurbin e Lezhë. OFL i ka...