EMRAT/OFL në Lezhë, formular tre të dënuarve për vrasje

Ndaje

Operacioni Forca e Ligjit ka trokitur sot në derën e 4 shtetasve nga Lezha për t’i dërguar kërkesën me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Altin Shkrepi, banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

Bardhok Toni, banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”;

Blerjan Pjetri, banues në Lezhë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me paramendim”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje