Tag: lezhe

Aksident në Lezhë, ndërron jetë drejtuesi i motoçikletës

Nje aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur ne Lezhë. Burime zyrtare konfirmojne ngjarjen duke dhene detajet e aksidentit, ku viktima ka qene mbi motorçikletë. Lezhë /Informacion...

Detajet nga operacionet e fundit, IKMT vendos gjoba të larta, nisin...

Mesohet se kane vijuar operacionet  për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore. Sipas policise, eshte proçeduar penalisht një tjetër shtetas, për përpunim të inerteve...

Prej ditësh në gjurmim, sekuestrohen drogë, fishekë luftarak dhe tritol në...

Policia në Lezhë ka goditur një rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Vihet në pranga një 46-vjeçar duke finalizuar...

Aksident në Lezhë, fugoni i mallrave përplas 60-vjeçarin

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm rreth orës 08:50 në aksin rrugor Milot-Lezhë. Një automjet, konkretisht furgon mallrash, ka përplasur një këmbësor i cili...

Blindohet gjykata, jepet vendimi për autorin e dyshuar të vrasjes në...

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë ditën e sotme për Aleksandër Përdodën, personin e dyshuar si autori i vrasjes së dyfishtë të...

Zbardhet ngjarja në Lezhë/Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes, në kërkim...

Zbardhet ngjarja e ditës së djeshme në pyllin e fshatit Lalm Lukaj, ku u gjetën të vrarë me armë zjarri shtetasit K. M. dhe...

Aksident i rëndë në Lezhë, humb jetën një person

Një aksident i rëndë është regjistruar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në aksin Lezhë-Milot. Një makinë ka dalë nga rruga në afërsi...

Nuk u dha shpërblimin, reagon Rama për protestën e mjekëve: E...

Ka reaguar prerë kryeministri Edi Rama, pas protestes se bere mengjesin e sotem nga ana e personelit te Urgjences se Lezhes. “Kush ka ngatërruar vijën...

VIDEO/Mjekët dhe infermierët në Lezhë protestojnë: Nuk morën shpërblimin e premtuar...

Infermierët dhe mjekët e Urgjencës në Lezhë kanë nisur të protestojnë pasi nuk kanë marrë shpërblimin që u është premtuar nga kryeminsitri Rama. Ata...

Policia kontrollon banesën në Lezhë, kapet i shumëkërkuari me rrezikshmëri të...

Një 40-vjecar me rrezikshmëri të lartë lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër personit dhe të vjedhjes me armë është arrestuar në Lezhë. Në kuadër...