Tag: lezhe

Rrahën policin se u arrestoi vëllain, prangosen tre të rinjtë në...

Kundërshtuan dhe goditën për shkak të detyrës punonjësin e Policisë, brenda ambienteve të stacionit të Policisë Shëngjin, vihen në pranga 4 shtetas. Shërbimet policore të...

Pronarët e lokaleve të dasmave në Lezhë në protestë: Policia selektivitet,...

Vetëm gjatë dy javëve të fundit në Lezhë janë ndëshkuar 12 subjekte ë ushtronin aktivitet publik duke realizuar dasma, por nuk ka asnjë të...

Gjobiten lokalet e dasmave në Lezhë, disa prej tyre shkelës përsëritës

Teksa vendi shenon rritje te numrit te infektimeve, policia ndeshkon lokalet dhe ata qe organizojne dasma ne kohe koronavirusi. Policia e Qarkut Lezhë vijon kontrollet...

Gjendet i vdekur 69-vjeçari në Lezhë, dyshimet e para

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë ditës së sotme në Lezhë. “Rreth orës 11: 30, njofton policia, në fshatin Gajush,Lezhë është gjetur i vdekur...

“30-Qershori”/Gjykata e Lezhës vendos kthimin për hetim nga Prokuroria

Gjykata e Lezhës vendos kthimin për hetim nga prokuroria të zgjedhjeve lokale në Bashkinë Lezhë, pas ankimimit të PD. Padia e berë nga PD dega...

Konfirmohen me COVID-19 dy nënkryetarë të Bashkisë së Lezhës

Prej tre ditësh dy nënkryetarë të Bashkisë së Lezhës janë konfirmuar me COVID-19. Mesohet se ata janë vetëkarantinuar në banesën e tyre. Gjithashtu mësohet se...

Dasma në kohë Covid-i, gjoba të majme për katër lokale në...

Policia në Lezhë la ndëshkuar me nga 1 milion lekë gjobë, administratorët e katër lokaleve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me...

Konfirmohet me Covid-19 edukatorja e kopshtit në Lezhë, pozitiv dhe bashkëshorti...

Konfirmohet më Covid-19 edukatorja e kopshtit publik “Skënderbeg” në Lezhë dhe bashkëshorti i saj. Burime për abcnews.al kanë njoftuar se kopshti ku punonte edukatorja për...

Tentativa e vrasjes me armë zjarri në Lezhë, familjarët ‘tradhëtuan’ autorin

Pòlicia e Lezhës ka bërë të mundur arrèstimin e një 40-vjeçari i cili akuzohet se ka tentuar të vrásë më datë 21.06.2020, në fshatin...

EMRAT/OFL në Lezhë, formular tre të dënuarve për vrasje

Operacioni Forca e Ligjit ka trokitur sot në derën e 4 shtetasve nga Lezha për t'i dërguar kërkesën me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve...