Lëkundet Shqipëria, ja ku ishte epiqendra

0Shares
0

Janë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në vendin tonë, por kësaj here në veri të vendit.

Sipas informacioneve të para tërmeti ka qenë i një magnitude 3.1 ballë me epiqendër në afërsi të qytetit të Lezhës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit epiqendra është 11 km nga qyteti i Lezhës dhe 6 km në veri të Rubikut. Lëkundjet janë ndjerë në orën 13:35 ndërsa magnituda është 3.1 e shkallës Rihter.

Kujtojmë se dhe të dielën një tjetër lëkundje e fortë tërmeti shkundi Lezhën. Nuk raportohet për dëme.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje