Tag: Lac

LAJMI I FUNDIT/Grabitet banka ne Lac, hajdutët ikin pa asnjë pasojë

Në sytë e punonjësve të bankës dhe rojeve të sigurisë një grup personash ia ka dalë të grabisë sasi të mëdha parash që kanë...

VIDEO/ Përmbytja e Laçit zbulon abuzimet me rilindjen e sheshit (xhepit)!

“Qytetari dixhital denoncon: Permbytjen e Laçit nga nje shi i pakonsiderueshme. Abuzimin me sheshin! sb Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e tije hidhe ‘Pershendetje Doktor. Keto jane pamje...

VIDEO GALERI/ Rikthehen përmbytjet, uji vërshon nëpër lokale e biznese në...

Shirat e rënë gjatë natës dhe ditës së sotme kanë rikthyer përmbytjet në vend. Kanë mjaftuar vetëm disa minuta rrebesh shiu dhe rruga kryesore e...

DETAJE/ ‘Ujku’ dhe ‘kecat’, kodet që polici përdorte për të informuar...

Pasi Policia arrestoi 11 persona që kishin organizuar dhe punonin për grirjen dhe paketimin e hashashit në një magazinë në Laç, ata janë dërguar në...

EMRAT/ Laç, sherr mes dy baxhanakëve, qëllohet me armë zjarri –...

Të shtëna me armë zjarri kanë tronditur mbrëmjen e sotme qytetin e Laçit. Sipas informacioneve paraprake, mbrëmjen e sotme Preng Kola, 39 vjeç, ka...

Laç, 18 vjeçarja tenton të vetëvritet, konsumoi detergjent rrobash

Një adoleshente ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore për jetën. 18 vjeçarja ka tentuar të vetëvritet dhe ka konsumuar detergjent rrobash. Ngjarja ka ndodhur...

Laç, i shpërthen bombola në shtëpi, 24 vjeçarja mbetet e plagosur

Nje vajzë 24 vjeç ka mbetur e plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombole. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotsëm, në një apartament në...

Pasuri me lek prostitucioni, policia sekuestron shtëpi, toka dhe makina luksi...

Policia e Lezhës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, ka sekuestruar vila, njësi tregtare dhe automjete pasi kishin burime te dyshimta financiare. Sektori...

LAJMI I FUNDIT/Plumba pronarit të lokalit në Laç

Një person është plagosur rëndë sonte në Lac pas një atentati me armë zjarri. Mësohet se i plagosuri quhet Rudolf Toma i cili u qëllua...

Lezhë-Laç, përplasen dy automjete, njerëzit mbeten të bllokuar brenda

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Laç. Raportohet se personat kanë mbetur të bllokuar brenda në makinë. Nuk dihet ende nëse ka të...