Tag: kuvendi

Qeveria ‘u tërhoq’ nga teatri, nuk pret dekretin e Presidentit për...

Presidenti duhet të vendosë për kthimin ose jo të ligjit për shembjen e teatrit në Parlament në një afat deri më 30 korrik, por...

FOTO/Mediat ‘pengohen’ të transmetojnë mbledhjen e komisioneve, i gjobitin para Kuvendit

Me siguri e keni vënë re që kur ka mbledhje të komisioneve apo protesta, makinat e mediave qëndrojnë para Kuvendit për të transmetuar gjithçka...

Kryeregjistruesi refuzoi të fliste, PD dënon mungesën e transperencës:Po fshehin projektin...

Pasi mbylli mbledhjen dhe seancën dëgjimore me kryeregjistruesin e pronave në komisionin e medias, kryetarja e komisionit Albana Vokshi ka dalë në një deklaratë...

Lajm i fundit/ Sekretariati përfundon verifikimin e votimit të ligjit për...

Sekretariati vendosi që votimi i datës 5 Korrik është i vlefshëm. Kuvendi kështu e ka rrëzuar kërkesën e PD-LSi për anulimin e votimit për...

Balla kërkon të ‘bëjë’ me faj Bashën, nxjerr foton në zyrën...

Taulant Balla i është përgjigjur sulmit të Bashës dhe opozitës me sulm. Tashmë për të ulur dyshimet drejt emrit të tij ai kërkon të...

DEKLARATA/ Kryeredaktori i RD u godit me urdhër të Edi Ramës...

Deputetët e opozitës në Komisionin e Medias në Kuvend kanë kërkuar thirrjen me urgjencë të kryeredaktorit të RD-së, Bledi Kasmi në një seancë dëgjimore. Gjatë...

Reagon edhe Patozi, paralajmëron ndarjen e fortë me PD: Tani ka...

Fill pas votimit të statutit të ri të PD në Kuvendit Kombëtar ka reagura ashpër edhe ish-deputeti Astrit Patozi. Me anë të një psotimi në...

RENDI DITËS/ Sot rinis punimet Kuvendi, ja për çfarë pritet të...

Kuvendi do të çelë sot punimet e sesionit të dytë parlamentar gjatë ditës së hënë . Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Kuvendit bëhet...

Ngutja e mazhorancës, ja kur zgjedh Kryeprokurorin dhe mbyll punimet e...

Mazhoranca ka vendosur që të mbyllë punimet e Kuvendit një javë para datës së parashikuar. Ditën e hënë në datë 18 dhjetor, Kuvendi i Shqipërisë...

KUVENDI/ Ramës nuk i ndahet zemra nga Presidenti Meta: E kemi...

Në seancën e sotme parlamentare, gjatë një momenti debati me opozitën, kryeministri Edi Rama i ka ftuar kundërshtarët e tij politik që të diskutojnë...