Tag: kuvendi

‘Big-Brother’ mbërrin në Kuvend, deputetët e PS të shqetësuar nga kamerat

Sesioni i ri parlamentar i ka gjetur sallat ku zhvillohen mbledhjet e komisioneve me një pamje të re, ku përveç lyerjes është instaluar dhe...

A do t’i ulë në një tavolinë Bashën dhe Ramën? Ruçi...

Gramoz Ruçi, kryetari i Kuvendit, ka zhvilluar një bashkëbisedim me gazetarët për të diskutuar rreth çështjeve të fundit dhe ajo që pritet të ndodhë...

FOTO/Kuvendi nis punimet, zbardhet rendi i ditës

Kuvendi do të hapë dyert ditën e sotme në orën 17:00, ashtu siç raportuam dje. Mësohet se në orën 09:00 kryeministri Edi Rama e ka...

Rikthehet parlamenti të hënën, Rama mbledh Kryesinë, Basha aleatët dhe grupin

Pas një qetësie prej më shumë se 4 javësh, politika pritet t’i rikthehet zhurmës këtë të hënë. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur...

Hapet Sesioni III i Legjislaturës IX, Kuvendi nis në 3 shtator

Të hënën e javës së ardhshme, në 3 shtator do të hapet  Sesioni III i Legjislaturës IX. Në faqen zyrtare të Kuvendit është publikuar rendi...

EMRAT/Kush janë kandidatët për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese

Kuvendi ka bërë publike listën e kandidatëve për gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese. “Pas shpalljes nga Kuvendi i Shqipërisë, në datën 25.7.2018, të hapjes së procedurave...

RAPORTI/Publikohet lista me deputetët ‘memecë’, cilët janë më të vlerësuarit

Instituti  i Studimeve Politike, i drejtuar nga Afrim Krasniqi, ka publikuar raportin e monitorimit të performancës së deputetëve. Është marrë në analizë veprimtaria e 140...

FOTO/Kuvendi hap tenderin e ri, 300 milion lekë për 3 makina...

Agjencia e Prokurimit Publik bën publike se Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur tenderin për blerjen e 3 makinave me vlerë 295 milion lekë të...

Pa 84 vota nuk miratohet dot ligji, kuvendi shtyn sërish projektligjin...

Parlamenti ka shtyrë sërish projektligjin për statusin e prokurorëve dhe gjyqtarëve i njohur ndryshe si ligji i magjistratëve për në shtator. Ky projektligj i kundërshtuar...

FOTO/Politikanët lënë mënjanë debatet, përurojnë monumentin e Pjetër Arbnorit ‘Mandelës së...

Ceremonia e përurimit të momumentit kushtuar Pjetër Arbnorin ka mbledhur së bashku figura të njohura të politikës, ku vihet re se kanë harruar për...