Tag: kpk

Ish- kreu i prokurorisë së Tiranës Petrit Fusha vihet nën hetim

Dha dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë duke i “kursyer” vetes përballjen me procesin e vettingut, por duket se ish drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës...

Fshehu dënimin në Itali, Prokuroria kërkon burg për ish-gjyqtarin e njohur

1 vit e 6 muaj burg kërkon Prokuroria e Tiranës për gjyqtarin Admir Thanza. Thanza akuzohet për falsifikim të formularit të dekriminalizimit. Më 17 korrik...

EMRAT/Ngec në Vetting kryeprokurori i Gjirokastrës, kalon ai i Tropojës

KPK njoftoi sot se kryeprokurori i Gjirokastrës, Arben Pashaj është shkarkuar nga detyra. Hetimi administrativ për Pashon u kryesua nga Valbona Sanxhaktari, me relator Olsi...

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja, KPK: Ka kryer deklarime të sakta të...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë, gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda, Albana Boksi. Gjyqtarja në Gjykatën e Apelit për...

U shkarkua nga KPK, ish-prokurorja kërkon rikthimin, merr motrën si avokate...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit po zhvillon seancën gjyqësore për ankimin e Rovena e Gashit lidhur me shkarkimin e saj si prokurore nga Komisioni...

Hetimi “fundos” kryeprokurorin e Lushnjës, KPK e shkarkon nga detyra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra drejtuesin e Prokurorisë së Lushnjes, Çlirim Shahini. Vendimi u mor nga trupa gjyqësore e përbërë nga...

Probleme me pasurinë dhe pastërtinë e figurës, KPK shkarkon kryegjyqtarin

KPK ka shkarkuar kreun e Gjykatës së Përmetit Pashk Gjaci, për shkak se i janë gjetur problem me pasurinë, si dhe me pastërtinë e...

DETAJE/Deklarim të rremë, KPK rihap hetim për kryegjyqtaren

Kryetares së Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, Ornela Naqellari i janë hapur probleme dhe pse e kaloi Vettingun më herët. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit...

Iu zbuluan mashtrimet pas Vetingut, ish-gjyqtari i Lartë do merret i...

Është pranuar kërkesa e  prokurorisë për të marrë të pandehur ish-gjyqtarin e Lartë, Admir Thanza. Burimet bëjnë me dije se ka qenë gjyqtari i...

Vetting, shkarkohet Kryetari i Gjykatës së Tropojës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra Dritan Secin, Kryetar i Gjykatës së Tropojës. Dritan Seci e ka filluar karrierën në gjyqësor në...