Tag: kpk

Dënoi ish- ministrin Saimir Tahiri, kalon me sukses vetingun gjyqtarja e...

Kalon vetingun Flora Hajredinaj, gjyqtarje e Gjykatës së Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit e cila është dhe pjesë e trupit gjykues që ka në...

DETAJET/Anëtarja e KPK-së, Brunilda Bekteshi, kallëzohet në SPAK

Anëtarja e KPK-së Brunilda Bekteshi është kallëzuar në SPAK nga Shoqata “Drejtësi për Drejtësinë”. Bekteshi ka kryer disa vepra penale, gjatë ushtrimit të detyrës, sipas...

Pasuria “djeg” gjyqtaren në Tiranë, shkarkohet nga KPK

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Flutura Skënderi. Problem për gjyqtaren Skënderi ka qenë pasuria e saj,...

EMRI/ Zgjidhet kryetarja e re e KPK

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zgjedhur kryetarin e ri pas perfundimit te mandatit te kryetares se mehershme. Me 7 vota pro eshte zgjedhur kryetare...

KPK s’mund të vlerësojë ish-kryetaren e Gjykatës së Lartë, avokati shpjegon...

Gjyqtarja e Apelit, Shpresa Beçaj ka dalë para vetingut, ndërsa KPK thotë se ajo nuk ka deklaruar as pasurinë, as aftësitë profesionale dhe as...

EMRI/Dhuratat e vëllezërve mund t’i rrezikojnë karrierën, KPK e shtyn pa...

KPK nuk e ka marrë vendimin për prokurorin në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe njëherësh kandidatin për anëtar të SPAK, Anton Martinin. KPK njofton...

Drejton hetimet për pallatet e shembura në Durrës, KPK merr vendimin...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit, Anita Jella, kandidate për SPAK. Drejtuesja e prokurorisë së Durrësit, është dhe në qendër të vëmendjes...

EMRI/Mori postin e anëtarit të KED, nuk kalon dot Vetting-un gjyqtari...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin Fatri Islamajn, i cili mban njëkohësisht edhe postin e anëtarit të Këshillit të Emërimeve...

KPK e “dënoi” të ndjekë studimet dhe për 1 vit, Komisioneri...

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë së Apelit Shkodër Elvin Gokaj. Komisioneri ankimoi sot në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit të Krimeve të Rënda, Gjovalin...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Gjovalin Përnocën. Gjovalin Përnoca ka një karrierë...