Tag: kpk

Shkelzen Berisha, replikë të drejtëpërdrejtë me Edi Ramën

Shkelzen Berisha ka replikuar sot drejtëpërdrejtë me Kryeministrin Rama fill pasi ky i fundit postoi në rrjete sociale një koment në lidhje me vendimin...

Dosja e ish-gjyqtarit në Prokurori, reagon Besnik Imeraj: Që kur këtë...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka referuar pranë Zyrës së Prokurores së Përgjithshme të gjithë dokumentacionin që rezultoi nga hetimi administrativ gjatë procesit të...

EMRI & FOTO/ Dha dorëheqjen nga Kushtetuesja, gjyqtari çohet për ndjekje...

Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj i cili dha dorëheqjen në janar të këtij viti, është referuar për ndjekje penale nga Komisioni i Pavarur...

EMRI & FOTO/ Vetting-u, KPK thërret të parin, anëtarin e Gjykatës...

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese Fatos Lulo do të jetë i pari gjyqtar që do të dalë përballë Komisionit të Pavaruar të Kualifikimit për të...

RREGULLORJA/ KPK miraton rregulloren për mediat, ja si do ndiqen seancat...

Komisioni i Pavaruri i Kualifikimit ka miratuar rregulloren për mediat. Nëpërmjet kësaj rregulloreje, përcaktohen specifikimet për shërbimin e medias, informacionet për seancat dëgjimore, para dhe...

EMRI & FOTO/ Zyrtarizohet vendimi, ndërpritet Vetting-u për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla

Komisioni  i Pavarur i Kualifikimit (KPK), ndërpret rivlerësimin për Adriatik Llallën. KPK, zbardh vendimin për ish-kryeprokurorin, i cili është njohur edhe zyrtarisht me këtë...

Adriatik Llalla i shpëton Vetting-ut, KPK ndërpret rivlerësimin e tij

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka bërë të ditur sot se ka ndërprerë Vetting-un për Adriatik Llallën, pak ditë pasi ai refuzoi të...