Tag: kpk

Salianji në KPK, dorëzon materialin inkriminues për prokurorin e njohur

Ish-deputeti Ervin Salianji pritet të dorëzojë në Komisionin e Pavararur të Kualifikimit disa dokumenta me vlerë. Sic bëjnë me dije burimet nga selia blu, Salianji...

Konfirmohet në detyrë prokurori Çano, shkarkohet kandidatja për Gjykatën Kushtetuese

KPK ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Krujës, Petrit Çano. Pas vlerësimit të bërë nga KPK, rezultoi se prokurori Çano i kalon tre...

Vetting/Shkarkohet gjyqtari, konfirmohet në detyrë kandidatja e SPAK

Vazhdojnë seancat për Vetting-un. Së fundmi mësohet se është shkarkuar nga detyra Ilir Mustafaj, gjyqtar në Gjykatën e Tiranës. Sipas KPK-së gjyqtari ka pasur probleme...

EMRI/Bëri “prokuror” burrin e deputetes së PS, pavarësisht denoncimeve gjyqtari kalon...

KPK ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin Kastriot Selita dhe pse gjatë procesit, u hasën pengesa.  Ai është me detyrë kreu i Gjykatës Administrative në...

EMRI/Kandidatja për SPAK kalon me sukses Vetingun, konfirmohet në detyrë

Drejtuesja e Prokurorisë së Elbasanit Enkelejda Millonai është konfirmuar në detyrë duke kaluar kështu Vettingun.  Theksojmë se Millonai është kandidate për Strukturën e Posaçme...

KPK e shkarkoi, ish-gjyqtari zbulon arsyen: Anulova lirimin e Astrit Avdylajt

Ish kreu i Apelit, Shkodër Fuat Vjerdha nuk është dakord me shkarkimin e tij dhe për këtë ai argumenton se ka qëllime të tjëra...

“Luftë klasash”, ish-gjyqtari flet pas shkarkimit nga KPK: Fali Zot se...

Gjyqtari shkodran Fuat Vjerdha e ka konsideruar shkarkimin e tij nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit si një luftë klasash. Në një mesazh të publikuar...

KPA shkarkon Rovena Gashin si prokurore, e “nxjerr zbuluar” pasuria

Komisioni i Pavarur i Apelimit ka rrëzuar kërkesën e prokurores Rovena Gashi e cila ishte ankuar për vendimin e KPK-së. Kësisoj vuloset vendimi për...

Kalon Vetingun, konfirmohet në detyrë gjyqtari i Apelit të Krimeve të...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë gjyqtarin Dhimitër Lara, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda në Tiranë. Në seancën dëgjimore,...

EMRI/Kandidat për në Gjykatën Kushtetuese, kush është gjyqtari që del para...

KPK ka mbajtur seancë dëgjimore për gjyqtarin Dhimitër Lara. Ky i fundit është gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda në Tiranë. Sipas...