Tag: itali

LAJM I FUNDIT/Një ekip tjetër mjekësh dhe infermierësh nisen drejt Italisë

Pas 30 mjekëve dhe infermierëve që u dërguar në fazën e  parë drejt Italisë në ndihmë të stafit mjekësor për përballimin e emergjencës së...

FOTO/Babai i moderatores së njohur shqiptare në front të parë me...

Moderatorja e njohur Kiara Tito prej kohesh jeton ne Shqiperi, por ashtu si ka rrëfyer ajo me heret, ajo jeton pa familjen e saj,...

Mustafaj flet në RAI: Mos të bëhet propagandë sikur 30 mjekët...

Vazhdon ende te diskutohet gjatë dërgimi i 30 mjekëve në Itali, gjest qe per disa eshte komentuar si pozitiv, e per disa te tjere...

“Rama fsheh ndalimin nga policia në deklaratën e dekriminalizimit”, Ish-deputeti: Rakipi...

Ish-deputeti  Oerd Bylykbashi ka kapur një fragment te rendesishem, nga nje prej intervistave te kryeministrit Edi Rama per mediat italiane. Bylykbashi ka theksuar deklaraten...

Humb jetën i riu shqiptar, kishte dalë nga spitali pasi tamponit...

Një 28-vjeçar shqiptar ka vdekur në shtëpinë e tij në Itali, pak ditë pasi kishte dalë nga spitali, ku ishte kuruar për koronavirusin. Mediat italiane...

“Dërgimi i 30 mjekëve në Itali”, reagon Basha: Kërkoj vëmendje maksimale...

Basha ka përshëndetur ekipin mjekësor të dërguar në Itali dhe kërkon kujdes maksimal për stafin mjekësor në Shqipëri. Ai ka kerkuar qe të mos...

Ironia e ish-ministrit: “Mjekët që u përcollën në Itali me dajre,...

Nga Shqipëria u nisën dy ditë më parë një ekip prej 30 mjekësh dhe infermierësh, largimi i te cileve u trumpetua fort nga qeveria...

Shqiptari në Romë ndërron jetë nga koronavirusi, bashkëshortja jep detajet

Një 65 vjeçar shqiptar me banim në Romë humbi jetën nga koronavirusi COVID-19.  Vetë bashkëshortja dha lajmin e hidhur përmes një një postimi në...

Kërkohej në Itali për trafik droge, kapet 46-vjecari në Durrës

Një 46 vjeçar, i kërkuar në Itali për përfshirjen në trafikimin e lëndëve narkotike u arrestua në Tiranë. Policia e Durrësit në bashkëpunim me interpol...

Shpresë nga Italia, shërohet nga koronavirusi gjyshja 95-vjeçare

Një gjyshe 95- vjeçare e cila u diagnostikua me koronavirus në fillim të këtij muaji, është bërë pacientja më e vjetër në provincën italiane...