Tag: itali

Senati voton për heqjen e imunitetit, sa vite burg rrezikon Salvini

Senati Italian ka votuar PRO heqjes së imunitetit për udhëheqësin e ekstremit të djathtë Mateo Salvini. Votimi ishte i ngushte 149 senatorë votuan pro dhe...

Helikopteri i ushtrisë shqiptare pëson defekt në fluturim, bën ulje emergjente...

Një helikopter i ushtrisë shqiptare, që po kthehej nga Franca, ka pësuar një defekt dhe ka bërë ulje emergjente në një fushë në Poppi,...

27 shqiptarë me koronavirus, Italia vendos karantinën e detyruar

Rastet e reja me koronavirus gjatë 10-ditëshit të fundit, kryesisht në zonën e Toscana-s, por jo vetëm, në Itali, kanë alarmuar epidemiologët italianë. Kjo për...

COVID-19/ Në Itali ulet numri i rasteve dhe i viktimave

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 188 raste të reja me koronavirus, në krahasim me 276 të një dite më parë. Në...

FOTO/Nuset janë gati të martohen, por pandemia i pengon

Pandemia koronavirus ka bërë që dasmat në të gjithë botën të anulohen ose shtyhen, disa nga izolimi dhe të tjera për shkak të distancimit...

Tragjedi me familjen shqiptare/Gruaja gjen bashkëshortin pajetë në garazh, në trup...

Tragjedhi në një familje shqiptare në Itali. Mesohet se një 35-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur nga bashkëshortja në Romë, brenda garazhit të shtëpisë...

Shqiptari shkon në Itali i infektuar me Covid-19, frikë për pasagjerët...

Një shqiptar ka udhëtuar me traget në Bari dhe ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mediat italiane bëjnë me dije se personi nga Shqipëria është shtruar në...

Vrasja e bujshme e Besnik Metajt, operacioni i drogës çon në...

Një 45-vjeçar, i dyshuar për vrasjen e Besnik Metajt në Itali ka rënë në pranga e policisë italiane. I arrestuari, emri i të cilit nuk...

Po kalonte 18 klandestinë nga Kavaja në Itali, kapet skafisti nga...

Policia ka arrestuar sot një 45 vjeçar nga Vlora, i cili dyshohet se tentoi të trafikonte me skaf nga Kavaja për në Itali 18...

EMRI/Koronavirusi i merr jetën një tjetër shqiptari në Itali

Koronavirusi fatkeqesisht iu ka marre jeten dhe disa shqiptareve qe jetojne ne shtetet e ndryshme te botes, kryesisht ne Itali. Konfirmohet nje viktime tjeter nga...