COVID-19/ Në Itali ulet numri i rasteve dhe i viktimave

Ndaje
LAKE SUCCESS, NY - MARCH 11: A lab technician begins semi-automated testing for COVID-19 at Northwell Health Labs on March 11, 2020 in Lake Success, New York. An emergency use authorization by the FDA allows Northwell to move from manual testing to semi-automated. (Photo by Andrew Theodorakis/Getty Images)

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 188 raste të reja me koronavirus, në krahasim me 276 të një dite më parë.

Në total, numri i të infektuarve me koronavirus nga nisja e pandemisë shkon në 242.827 persona.

Prej tyre, 34.945 persona kanë humbur jetën. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 7 viktima. Një ditë më parë ishin 12 viktima.

Numri i rasteve aktive në Itali aktualisht është 13.303.

Në spital janë të shtruar 826 persona me simptoma, prej tyre 67 janë në terapi intensive.

Lombardia vazhdon të jetë rajoni me më shumë të prekur.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje