Vrasja e bujshme e Besnik Metajt, operacioni i drogës çon në pranga autorin

Ndaje

Një 45-vjeçar, i dyshuar për vrasjen e Besnik Metajt në Itali ka rënë në pranga e policisë italiane. I arrestuari, emri i të cilit nuk bëhet me dije është arrestuar pas shkatërrimit të një bande italo-shqiptare.

45-vjeçari është një shqiptar nga Kopliku i lidhur me Ndranghetan kalabreze. Ai u arrestua gjatë një operacioni kundër një bande kriminale e trafikut të drogës midis Veneto, Lombardia Kalabria dhe jashtë saj (Shqipëri, Angli, Gjermani dhe Rumani).

Ai është autori i vrasjes së shqiptarit Besnik Metaj 39 vjec në prill 2017 i cili i gjet i varrosur nudo e i ekzekutuar me armë zjarri në kokë, në malin Cornizzolo. Ai u ekzekutua për mungesë pagese të një ngarkese droge. Gjatë hetimeve të operacionit janë sekuestruar 350 kg marijuanë , 270 gramë kokainë e amfitemina.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje