Tag: hetimet

Shtyhen hetimet për atentatin ndaj Prokurorit Arjan Ndoj, çfarë ka kërkuar...

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar shtyrjen me tre muaj të hetimeve të dosjes së tentativës për vrasje të prokurorit të Prokurorisë së Durrësit, Arjan...

Vrasja e Santiago Malkos, SPAK mbyll hetimet për Blendi Tetën, i...

SPAK ka finalizuar hetimet në lidhje përfshirjen e Blendi Tetës në vrasjen e Santjago Malkos më datë 27 gusht të 2019-ës në zonën e...

EMRAT/Në hetime prej disa muajsh, policia godet grupin kriminal në Shkodër

Pas disa muajsh hetime Policia e Shkodrës ka goditur një grup kriminal dhe ka dokumentuar aktivitetin që ata kryenin në fushën e kultivimit te...

Do hetojë krimet e nivelit të lartë në Shqipëri, ambasada amerikane...

Aida Hajnaj merr sot detyrën si drejtuese e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Ambasada e SHBA në Shqipëri e ka cilësuar këtë hap si një...

Emërohet në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit Aida Hajnaj

KLP ka emëruar unanimisht Drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj. Aida Hajnaj u propozua nga SPAK ditën e djeshme pasi 3 rivalët e...

Bardhi nxjerr videon e përgjimeve: SPAK mos të fshihet pas gishtit!...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar në rrjet një video përgjimesh nga dosja 339, duke shtuar se hetimet dhe ndëshkimet duhen...

“Edhe Byroja Kombëtare e Hetimit po merret nga qeveria”, PD paralajmëron:...

Partia Demokratike ka paralajmëruar sot se Qeveria po shtie në dorë edhe Byronë Kombëtare të Hetimit, duke përgatitur të vërë në krye të saj...

Mbyllet pas një viti Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, ja...

Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit ka mbyllur pas pothuajse një viti punimet. Në fundin e një procesi hetimor që u ngrit në...

Tre rrëqebujt e balsamur në Elbasan, reagojnë eskpertët e huaj: Autoritetet...

Tre rrëqebuj të vrarë e të balsamosur janë të ekspozuar në një restorant në afërsi të Elbasanit. Denoncimi erdhi fillimisht nga Shoqata e Ruajtjes...

Emrat dhe akuzat/SPAK dërgon në gjykim dosjen për grabitjen e Rinasit

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet...