Tag: hetimet

Emërohet në krye të Byrosë Kombëtare të Hetimit Aida Hajnaj

KLP ka emëruar unanimisht Drejtuesen e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj. Aida Hajnaj u propozua nga SPAK ditën e djeshme pasi 3 rivalët e...

Bardhi nxjerr videon e përgjimeve: SPAK mos të fshihet pas gishtit!...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar në rrjet një video përgjimesh nga dosja 339, duke shtuar se hetimet dhe ndëshkimet duhen...

“Edhe Byroja Kombëtare e Hetimit po merret nga qeveria”, PD paralajmëron:...

Partia Demokratike ka paralajmëruar sot se Qeveria po shtie në dorë edhe Byronë Kombëtare të Hetimit, duke përgatitur të vërë në krye të saj...

Mbyllet pas një viti Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, ja...

Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit ka mbyllur pas pothuajse një viti punimet. Në fundin e një procesi hetimor që u ngrit në...

Tre rrëqebujt e balsamur në Elbasan, reagojnë eskpertët e huaj: Autoritetet...

Tre rrëqebuj të vrarë e të balsamosur janë të ekspozuar në një restorant në afërsi të Elbasanit. Denoncimi erdhi fillimisht nga Shoqata e Ruajtjes...

Emrat dhe akuzat/SPAK dërgon në gjykim dosjen për grabitjen e Rinasit

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet...

SPAK mbyll hetimet për grabitjen e Rinasit, u komunikohet akuza personave...

Prokuroria e Posaçme Kundër korrupsionit dhe Krimit te Organizuar mbyll hetimet për grabitjen e 9 prillit 2019 në Rinas. SPAK u ka komunikuar akuzën personave...

SPAK nis hetimet për prishjen e Teatrit, zbulohet prokurori që merr...

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit me prokuror të çështjes Ervin Kondilin. Prokurori Kondili ka kërkuar sekuestruar dokumentet...

AKUZAT/Trafikuan 1 ton drogë drejt Greqisë, SPAK mbyll hetimet për 6...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka përfunduar hetimet për 6 persona të akuzuar se tentuan të trafikonin 1074.2 kg,...

‘Mollë sherri’ mes PD dhe MSH, dorëzohen në SPAK dokumentet e...

Ministria e Shëndetësisë ka nisur në SPAK një kopje të akteve për tenderat sekretë të denoncuar nga Partia Demokratike. Këto tendera kane sjelle debate mes...