Mbyllet pas një viti Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, ja vendimi

Ndaje

Komisioni Hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit ka mbyllur pas pothuajse një viti punimet. Në fundin e një procesi hetimor që u ngrit në Kuvend, mazhoranca arriti në përfundimin se presidenti Meta nuk e ka shkelur aq shumë Kushtetutën, sa të mjaftojë për shkarkimin e tij nga Kuvendi.

Drejtuesi i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja u shpreh krenar për punën e tij dhe të kolegëve, që sipas tij kishte si qëllim të vetëm, që prej ditës së parë respektimin e Kushtetutës.

Me 6 vota pro dhe me rezervat që shprehu deputeti Bashkim Fino për të mos i drejtuar Kuvendit sugjerime për zgjidhjen e ngërçeve të tilla, Komisioni Hetimor miratoi raportin që do i dërgohet Kuvendit ne seance te posaçme.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje