Tag: greqi

ZYRTARE/Një grua në Selanik rasti i parë me koronavirus në Greqi

Greqia konfirmon rastin e parë me koronavirus. Ajo është një grua 38 vjeçare nga Selaniku e cila së fundmi kishte udhëtuar në veri të...

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Greqi, rëndohet bilanci në...

Koronavirusi është shndërruar tashmë në një rrezik serioz për të gjithë Europën, ku së fundi është shënuar dhe rasti i parë në Greqi. Mediat greke...

“Po ikim në Greqi për të festuar Shën Valentinin”, Çifti shqiptar...

Një çift shqiptar, burrë e grua shqiptarë janë kapur dje në Greqi me 15 kg marijuanë. Operacioni i policisë greke është zhvilluar në Asproklisi,...

Pas tërmetit në Greqi, dy lëkundje regjistrohen në Shqipëri

Tërmeti i djeshëm në Greqi duket se ka dhene ndikim dhe ne pjesen e jugut në Shqipëri. IGJEUM njofton se ka regjistruar dy lekundje termeti...

FOTO/Tërmet i fuqishëm në Greqi, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fuqishëm ka goditur paraditen e sotme Greqinë. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 5.2 të shkallës riter. Epiqendra e tërmetit u regjistrua në...

EMRI/Kush është i shumëkërkuari që u kap në Vlorë, akuza për...

Bardhosh Lytaj Alias Mino, i shpallur në kërkim nga policia greke, ishte personi i cili u vu në pranga nga policia e Vlorës mbrëmjen...

Shkatërrohet rrjeti i trafikut të heroinës dhe kokainës në Greqi, konfirmohen...

Detaje te reja mesohen nga operacioni i forcave amerikane DEA dhe policisë greke, ku u sekuestruan sasi te madhe droge dhe dyshohej se te...

1.3 ton kokainë kapet në Greqi, mediat: Erdhi nga Shqipëria, 6...

Një sasi prej pothuajse 1,3 tonë kokainë u sekuestrua mëngjesin e së shtunës prej departamentit të anti drogës së Mesolongjit,në bashkëpunim me DEA-n amerikane...

Bashkëpunimi me DEA-n amerikane, kapen 1.3 tonë kokainë: Të arrestuarit dyshohet...

Një sasi prej pothuajse 1,3 tonë kokainë u sekuestrua mëngjesin e së shtunës prej departamentit të anti drogës së Mesolongjit,në bashkëpunim me DEA-n amerikane...

Komshie me presidenten e parë grua në Greqi, gazetari shqiptar tregon...

Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit fqinj. 63-vjeçarja fitoi mbështetjen e...