Tag: greqi

Thyen izolimin, policia greke gjobit 12 punëtorë shqiptarë

12 emigrantë shqiptarë janë gjobitur nga policia greke me 300 euro pasi po tentonin të ktheheshin në Shqipëri duke thyer karantinën. Shqiptarët ishin duke udhëtuar...

Tërmet i fortë ndjehet në Greqi, epiqendra afër Shqipërisë

Një termet me nje magnitude goxha te larte eshte ndjere ne Greqi minutat e fundit. Sipas aplikacionit qe regjistron termetet, shkalla eshte 4,5, ndersa raportohen...

VIDEO/Në dy muaj 10 grabitje, kapet 35-vjecari shqiptar në Greqi

Një 35-vjecar shqiptar u arrestua nga policia greke në Maroussi të Athinës, pasi akuzohet për grabitje dhe vjedhje të përsëritura. Në kërkim policor u shpall...

FOTO/Greqi, dy tërmete të forta godasin vendin

Një tërmet i fortë ka goditur Greqinë mesditën e sotme ndërsa raportohet të ketë qenë me magditudë 4.9 ballë të shkallës Rihter. Tërmeti i parë...

Vdes papritur shqiptarja në burgun e Greqisë, të dënuarat nisin protestat:...

Vdekja e një gruaje në burgun grek ka shkaktuar situata te tensionuara mes te burgosurave te tjera. Mesohet se një grua me origjinë nga...

20 refugjatë rezultojnë me koronavirus, kampi në Greqi vendoset në karantinë

Kampi i refugjatëve Ritsona në Greqi është vendosur karantinë pasi disa nga banorët e tij rezultuan pozitivë ndaj koronavirusit, thotë Ministria e Migracionit në...

Humb jetën në Greqi një tjetër shqiptar i infektuar me koronavirus,...

Pas lajmeve te hidhura qe morem mengjesin e sotem, ku u shenuan dhe dy viktima te tjera nga koronavirusi, një tjetër shqiptar ka humbur...

Tre të vdekur nga koronavirusi në Greqi, izolohen të afërmit e...

Shënohet viktima e tretë nga koronavirusi në Greqi. Sipas të dhënave, ka humbur jetën një 92-vjeçare që u diagnostikua me koronavirus. Po kështu mësohet...

Çifti shqiptar në Greqi rezulton i prekur nga koronavirusi, udhëtuan në...

Jane evidentuar të sëmurët shqiptarë me CoVid19. Bëhet fjalë për një çift biznemenësh me origjinë nga Saranda, banorë të ishullit Zakinthos Ata u evidentuan me...

Humb jetën rrugës për në spital shqiptari në Greqi, simptoma të...

Një i ri shqiptar ka gjetur vdekjen rrugës për në spital në Greqi ndërsa u shoqërua me autoambulancë pasi kishte shfaqur shenja të njëjta...