Tag: greku

E FUNDIT/Gjendet i vetëvarur 44-vjeçari grek në Fier

Një 44-vjeçar grek u gjet i vetëvarur në fshatin Libofshë të Fierit. Sipas policisë, sot rreth orës 13:00, në fshatin Libofshë, Fier, në oborrin e...

E FUNDIT/Vrau Devi Kasmin, burg përjetë ekzekutorit grek

Dënohet me burg përjetë shtetasi grek Eftimiu Efthimiu. Vendimi u dha nga Gjykata e Posacme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Ne fakt Efthimious ka mohuar akuzat...

Vrasja e Devi Kasmit në Tiranë, SPAK ‘fundos’ grekun Efthimious me...

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion, SPAK ka kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për shtetasin grek Efthimoiu Efthimious, i akuzuar për vrasjen e Devi Kasmit...

Shqiptari dhe greku të akuzuar për vrasjen e studentes greke, gjyqi...

Pas një viti e pak, ka nisur sot procesi gjyqësor për vrasjen e studentes greke Eleni Topaludhi në Rodos, për të cilën është akuzuar...

Vrasja e Devi Kasmit, komandoja grek i akuzuar dërgohet me urgjencë...

Efthymiou Efthymious, ish-komandoja grek i dyshuar për vrasjen e Devi Kasmit është shtruar me urgjencë tek paraburgimi i Elbasanit në qendrën spitalore 'Xhaferr Kongoli'. Burime...

DETAJE/Vrasja makabre në Greqi, fermeri 27-vjeçar masakron shkencëtaren amerikane

Një krim i rëndë ka ndodhur në Greqi. Shkencëtarja amerikane  Suzanne Eaton  59 vjeçe u ekzekutua në Kretë nga një fermer vendas. Policia greke ka...

DETAJE/E qëlloi 3 herë me çifte biznesmenin grek, shqiptari kapet në...

Policia greke ka zbardhur vrasjen e Aleksandro Stamatiadhi, biznesmenit grek të ekzekutuar një vit më parë gjatë një grabitjeje me armë në banesën e...

Mbante me vete libra për ‘Vorio Epirin’, ndalohet në Kakavijë Panajot...

Panajot Barka, Shef i departamentit të gjuhes greke në Universitetin e Gjirokastrës, është ndaluar nga policia në pikën e  kalimit kufitar të Kakavijës, teksa po...

Vrasja e studentes greke, zbulohet ADN e shqiptarit tek shufra e...

Mediat greke shkruajnë detaje të reja lidhur me vrasjen e studentes greke nga një shqiptar dhe një grek,ngjarje e ndodhur disa ditë më parë...

Me armë drejt Bularatit, arrestohet polici grek në Sarandë

Policiae Sarandës ka vënë në pranga një polic grek i cili po udhëtonte drejt Bularatit me një armë në dorë. Njoftimi i policisë Policia arreston në...