Tag: greku

Përfundoi dëshminë tek Krimet e Rënda, çfarë kërkoi babai i Katsifas...

Ka zgjatur 2 orë dëshmia e babait të Kostandinas Katsifas. Ai u paraqit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për të dhënë deklaratën e...

VIDEO/ Dalin pamjet, ja si Kacifas sulmoi policinë me Kallashnikov

Këto pamjet kur Kostandinos Katcifas ka hapur zjarr në Bularat kundër forcave të policisë së Gjirokastrës ditën e djeshme. Siç shihet dhe nga pamjet e...

Trafikant droge, zbulohet e kaluara e Kaçifas që u vra nga...

Mësohen detaje të reja për Konstantinos Kaçifas, 35-vjeçarin grek që u ekzekutua pasditen e djeshme në Gjirokastër nga RENEA. Minoritari grek në 2009 është...

Ish-komandanti: RENEA veproi sipas ligjit, nuk marrin urdhër për të qëlluar

Ish drejtuesit e repartit elite, RENEA thonë se ne ngjarjen e Bularatit reparti ka vepruar sipas ligjit. Sadetin Fishta shpjegon për Top Channel se...

Vrasja në Bularat, Berisha: Policia ka të drejtë ligjore, i nevojshëm...

Ish-kryeministri Berisha në një reagim për ngjarjen në Bularat, ku mbeti i vrarë 35-vjeçari Kaficas, shprehet se policisë i lind e drejta ligjore të...

VIDEO/Pllakos zia dhe heshtja në shtëpinë e Kacifas, 35-vjeçari babai i...

Pamjet e mëposhtme tregojnë banesën e 35-vjeçarit Kostandinas  Kacifas, i cili u qëllua nga forcat RENEA ditën e djeshme. Në shtëpinë me portë blu dhe...

Mediat greke: Flamuri i Kacifas solli reagimin shqiptar

Media greke Protothema i ka kushtuar një artikull ngjarjes së djeshme për vrasjen e grekut nga forcat  RENEA. Ajo ka publikuar një artikull, ku...

VIDEO/ ‘Vritini qentë shqiptarë’! Protestuesit grekë shpërthejnë në racizëm

Pas vrasjes së 35-vjeçarit sot pasdite në Bularat të Gjirokastrës kanë reaguar menjëherë institucionet zyrtare greke dhe ato shqiptare. Në këto momente në Athinë po...

Vrasja në Bularat, reagon Ministria e Jashtme e Shqipërisë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar për vrasjen e ndodhur  sot pasdite në Bularat. Tirana zyrtare në këtë reagim thekson dhe shpreh...

Rama reagon për vrasjen e 35-vjeçarit: “Policia bëri detyrën, marrëzi ekstremiste”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me ngjarjen që ndodhi në Bularat të Gjirokastrës, ku një 35-vjeçar u vra gjatë shkëmbimit me armë...