Vrasja e Devi Kasmit në Tiranë, SPAK ‘fundos’ grekun Efthimious me pretencën

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion, SPAK ka kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për shtetasin grek Efthimoiu Efthimious, i akuzuar për vrasjen e Devi Kasmit në Tiranë.

Për te bashkëpandehurin, Elton Halipajn është kërkuar dënimin me 35 vite burg.

Ish polici grek Eftimi Eftimiu dhe Elton Halipaj janë të dyshuar për vrasjen e Devi Kasmit më 29 janar 2018 në rrugën “Kongresi i Manastirit” në Tiranë.

Më tej u arrestuan edhe bashkëpuntorët Malvin Dinellari dhe Elton Hoxhallari kurse ende dhe sot në kërkim është Aurel Hoxhallari, organizatori i vrasjes së Devi Kasmit.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje