Tag: denimi

Vrasja makabre ndaj vajzës së tij, gjykata jep dënimin për shqiptarin...

Gjykata australiane ka dënuar me 20 vite burg, Petrit Lekajn, për vrasjen e të bijës 20-vjeçare, Sabrinës. Vrasja makabre ndodhi në korrik të 2019-ës...

DETAJE/Tjetërsim pronash te “Rana e Hedhun”, kërkohen 3 vite burg për...

Prokuroria e Lezhës ka dhëne pretencën për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave te “Rana e Hedhun” në Shëngjin. Prokurori Erjon...

Mbyllen hetimet për vrasjen në ish-Bllok, Ervis Martinaj merret i pandehur,...

Sot Prokuroria e Tiranës ka vendosur të përfundojë hetimet për ngjarjen që tronditi ish-bllokun më 4 tetor të 2018. Si pasojë janë marrë të pandehur...

Prokuroria e do në burg për dy akuza, Vladimir Gjuta tregon...

Prokuroria ka kërkuar arrest në burg për Vladimir Gjutën,  për dy akuza, armëmbajtje pa leje dhe pastrim parash. Vladimir Gjuta u arrestua dy ditë...

Vendimi i Strasburgut për Shqipërinë, dënimi me 15 mijë euro për...

Shqipëria u dënua me 15 mijë euro dëmshpërblim dhe 2,500 euro kosto gjyqësore nga Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut për atë që...

“T’i hiqet mandati”/PD i çon emrin tjetër Prokurorisë, kush është kryebashkiaku...

Partia Demokratike kërkohen heqjen e mandatit për një tjetër kryebashkiak të PS-së. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, kërkoi verifikimin e menjëhershëm...

Kryebashkiaku i Mallakastrës nis betejën ligjore, Prokuroria vihet në lëvizje, kërkesat...

Pas akuzave të Partisë Demokratike se kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, ka fshehur në formularin e Dekriminalizimit dënimin me 3 vite burg në Greqi...

DOKUMENTI/PD provon akuzat: Qerim Ismailaj i dënuar me 3 vite burg...

Partia Demokratike ka publikuar një dokument, ku thuhet se Qerim Ismailaj, kryebashkiak i Mallakastrës është i dënuar me 3 vite burg. Sipas sekretarit të Përgjithshëm të...

Denoncimi i PD për kryebashkiakun socialist/Reagon Ismailaj: Nuk kam dënime, probleme...

Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar kreun e Bashkisë së Mallakastrës, lidhur me fshehjen e një denimi të marrë në Greqi, dhe për...

Avokati zbardh informacione të reja: Në burg edhe një ‘gylenist’ tjetër,...

Avokati mbrojtës i shtetasit turk, Harun Çelik, i cili u rrëmbye nga autoritetet turke sapo la ambientet e burgut 302, për t’u ekstraduar në...