Tentoi të vrasë Lul Berishën, Gjykata e Durrësit jep vendimin për Ahmet Ajetin

Ndaje

Gjykata e Durrësit ka dënuar me 16 vite burg, Ahmet Ajetin, për atentatin ndaj Lulzim Berishës në vitin 2005.

Në vitin 2005, Osman Karpuzi dhe Ahmet Ajeti u porositën për vrasjen e Berishës nga Endrit Dokle dhe Adriatik Coli, në këmbim të 80 mijë eurove.

Kështu në 30 gusht 2005, ata shkuan drejt lokalit të Berishës, por Ahmet Ajeti u vetëplagos pa dashje dhe si rrjedhim, vrasja e Lulzim Berishës mbeti në tentativë.

Në vitin 2018, Gjykata për Krimet e Rënda pranoi të rihapë çështjen për Ahmet Ajetin.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje