Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpallet fajtor, merr dënim me burg nga autoritetet

0Shares
0

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski shpallen fajtorë për rastin “Shuplakat”. Gruevski është dënuar me 1 vit e 6 muaj burg ndërsa ish-ministri Janakieski është dënuar me 1 vit burg me kusht, në rast se në katër vitet e ardhshme nuk e përsërit veprën penale.

Për të njëjtën vepër penale është dënuar me 9 muaj burg me kusht se në tre vitet e ardhshme nuk do ta përsërisin të njëjtën shkelje edhe Aleksandar Trajkovski, Darko Stojqevski, Daniell Trifunovski.

Me 6 muaj burg me kusht, në rast se brenda 2 viteve nuk e përsërisin veprën e njëjtë dënohen Trajçe Petkovski, Igor Boshkovski.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje