Tag: burg

Në arrest shtëpie/Fjolla Morina publikon video duke u përqafuar me mashkullin...

Këngëtarja Fjolla Morina po jeton tashmë në Kukës ku vuan masën ‘arrest shtëpie’ pasi u kap me armë me vete në doganën e Morinës. Pas...

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpallet fajtor, merr dënim me burg...

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski shpallen fajtorë për rastin “Shuplakat”. Gruevski është dënuar me 1 vit e 6 muaj...

Akuzohet për rekrutimin e të rinjve në ISIS-in, Gjykata jep vendimin...

Gjykata Penale e Tiranës ka caktuar masën “arrest në burg” për Lubjana Gjeçajn, e cila u arrestua disa ditë më parë në zonën e...

Autor i dyshuar i masakrës së trefishtë në Lushnje, gjykata merr...

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në burg Orges Bilbilin duke rrëzuar kështu kërkesën e tij për lirim. Prokuroria ka ngritur akuzat për “vrasje në...

Caktohet masa e sigurisë për Stjuart Smakaj, i riu nuk flet...

Është dhënë masa e sígùrisë  arrést me burg për Stjuart Smakaj, 23-vjeçarin e akuzuar për vrásjèn e mikut tij, Gledis Kraja. Burime nga salla ku...

E FUNDIT/ Konfirmohen 13 të infektuar me koronavirus në burgun e...

Në burgun e Zaharisë në Krujë kanë rezultuar 13 të dënuar pozitiv me Covid-19. Burime për abcnews.al konfirmojë lajmin. Ndërkaq, ende nuk dihet gjendja shëndetësore...

Fshehën kokainën në rroba për t’i futur në burg, arrestohen dy...

Dy të rinj u arrestuan pasi tentuan që të fusin drogë në burgun e Beratit. Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia në rrobat që...

Dënohet me burg Klodian Duro, ish futbollist i Kombëtares

Gjykata Penale e Tiranës ka dènùar me gjashtë muaj burg ish-futbollistin e Kombëtares, Klodian Duro për veprat pènále “Dhùná në familje”, “Pèrndjèkja” dhe “Veprime...

Tentoi të vrasë Lul Berishën, Gjykata e Durrësit jep vendimin për...

Gjykata e Durrësit ka dënuar me 16 vite burg, Ahmet Ajetin, për atentatin ndaj Lulzim Berishës në vitin 2005. Në vitin 2005, Osman Karpuzi dhe...

Burg për Adiola Lakrën, avokati shpjegon vendimin: Ngeli e arrestuar nga...

Gjykata Penale e Tiranës ka vendosur “arrest në burg” për Adjola Lakrën, vajzën që dyshohet se ka nxjerrë në pritë Hekuran Billën i cili...