Tag: buxheti

Erion Veliajt i dalin dhe i teprojnë votat, miraton buxhetin me...

Buxheti i Bashkisë së Tiranës për vitin 2018 u miratua sot me 32 vota pro, ku 4 prej tyre ishin të LSI-së. Vetë kryebashkiaku...

Fondi për përmbytjet sa çereku i fondit për rikonstruksionin e zyrave...

Fondi që qeveria do të japë për parandalimin e përmbytjeve në buxhetin e vitit 2018 është thuajse i barabartë me paratë që buxheti ka...

Qeveria e bën fakt të kryer shkarkimin e Klement Zgurit, ja...

Iniciativa e mazhorancës qeverisëse për të shkarkuar kryetarin e KQZ, Klement Zguri duket se nuk shërben vetëm për heqjen e vëmendjes nga çështjet e...

VIDEO/ Majko shpërthen ndaj Ahmetajt: Rritja e pensioneve sa për një...

Pandeli Majko nuk e ka kursyer kolegun e tij të Financave Arben Ahmetaj. Ai ka thënë se ky buxhet duhet riparë edhe njëherë, pasi...

KOMISIONI I SIGURISË/ SHISH kërkon më shumë fonde nga qeveria, ka...

Paraditen e sotme është mbledhur Komisioni i Sigurisë për të diskutuar buxhetin për SHISH. Drejtori ekonomik i SHISH, Ylvi Aga kërkoi që mbledhja të...

Buxheti, dëmi 149 mln euro: Leskaj dhe Tabaku gozhdojnë Ahmetajn

Nga auditimet e buxhetit të 2016 Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një dëm ekonomik prej rreth 149 milionë euro. Bujar Leskaj tha në...

Mesazhi i Lu në Rrëshen, reagon Basha: Ja pse qeveria refuzon...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me deklaratëdhe mesazhin që dha ambasadori Donald Lu në Rrëshen. Lu u shoreh se...

Qeveria miraton ndryshimet në buxhet, ja fondet për energjinë

Qeveria ka miratuar ndryshimin në buxhetin e shtetit me një akt normativ duke reflektuar atë që tashmë pritej, lidhur mbi të gjitha me situatën...