Tag: buxheti

VIDEO/Miratimi i buxhetit, Basha thirrje: Mos u zhysni në megavjedhje me...

Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat, fill pas miratimit të buxhetit të vitit 2019. Kreu i PD, nga selia blu u shpreh...

Miratohet me 76 vota pro buxheti i 2019, ja socialistët që...

Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Kuvendi rrëzoi amandamentin e propozuar nga...

Projektligji i shumëdiskutuar, mazhoranca voton buxhetin, opozita vijon bojkotin

Kuvendi pritet të miratojë sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019, një nga projektligjet që ka nxitur debate të shumta në politikë. Opozita nuk ka...

Tabaku: 1.9 miliard euro taksa të rritura në 5 vjet, 60...

Gjatë takimit dhe bashkëbisedimit me përfaqësues të biznesit, ekspertë, gazetarë e grupe interesi,, në fjalën e saj, N/kryetarja e Komisionit të Ekonomisë Jorida Tabaku, bëri të...

PD bën analizën e plotë, çfarë duhet të dini për buxhetin...

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka folur për buxhetin 2019, i cili sipas saj do të varfërojë shqiptarët. Në një dalje për mediat, ajo...

VIDEO/PD analizon buxhetin për 2019: Vëmendja sërish tek klientët e qeverisë

Partia Demokratike, përmes deputetes Jorida Tabaku, ka analizuar projekt-buxhetin e qeverisë për vitin e ardhshëm. Tabaku tha se buxheti 2019-ës, njësoj si në 4 vitet...

Thellohet ‘gropa e buxhetit’, mungojnë 65 milionë euro

Aksioni në sektorin e turizmit nuk e ka ndihmuar buxhetin e shtetit të rrisë të ardhurat, teksa shihet se gjatë periudhës 7 mujore të...

Buxheti për bujqësinë drejt uljes, Duka: Paratë e hequra do të...

Tre vitet e ardhshme do të jenë të vështira për bujqësinë. Kështu shkruan Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka. Në një postim në...

Shkodër, LSI korrigjon “tradhtinë” e Tiranës, bashkon votat me PD për...

Pas “tradhtisë” që i bëri në Tiranë dhe në Durrës, LSI po mundohet t’i qëndrojë besnike PD-së në këshillat bashkiakë me shumicë të djathtë....

EMRI & FOTO/ Buxheti i Tiranës, këshilltarja e LSI tregon pse...

Këshilltarja e LSI në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Bora Panajoti, ka reaguar për votën e saj pro buxhetit të vitit 2018 për Tiranën. Duke...