Tag: buxheti

“Qeveria ka zhvatur qytetarët”, shpjegim i detajuar nga ish- deputetja: Projektbuxheti...

Duke rikthyer vëmendjen tek buxheti i shtetit, ish-deputetja Jorida Tabaku shkruan detajisht hallkat e probleme qe sjell miratimi i tij. Tabaku nuk e sheh pozitive,...

VIDEO/”Propagandë për rritje ekonomike në 2020″, PD: Mashtrim, s’ka rritje pagash...

Propagandës së qeverisë me rritjen e buxhetit, PD i është përgjigjur qeverisë me fakte dhe shifra. Nga selia blu, Dorian Telitit u shpreh se buxheti...

Ish-deputetja zbërthen motivet: Pse qeveria nuk publikon Projekt-Buxhetin 2020?

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka bërë një analizë të arsyeve se pse qeveria nuk ka publikuar ende buxhetin e vitit 2020. Sipas saj, nje prej arsyeve...

“Shkoi me duar në xhepa në Samit”, PD: Rama refuzoi fondet...

Ish-deputetja Grida Duma nga selia blu ka mbajtur një deklaratë për mediat, teksa ka folur për skandalin e PPP-ve dhe projekteve më koncesionet të...

LSI thërret në interpelancë ministren, çfarë i kërkojnë Denajt

LSI ka kërkuar interpelancë me Ministren e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. Kërkesa ka të bëjë me bllokimin e buxhetit të bashkisë Skrapar. Përmes një...

“Punësimet partiake i kushtojnë 140 milion euro Buxhetit!”

Nga JORIDA TABAKU: Punësimet partiake i kushtojne 140 milion euro Buxhetit! Ligji i parë që u amendua nga kryeministri Rama ishte pikërisht ai i Nepunesit Civil,...

Tabaku: Korrupsioni gërryen buxhetin, 126 milionë USD më pak se parashikimi

Nënkryetarja e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka komentuar buxhetin e miratuar nga qeveria Rama. Në analizën që deputetja demokrate i bën, ajo nxjerr...

Dokumenti, zbulohen fondet e munguara në buxhet për studentët

Në program buxhetor afatmesëm qeveria nuk përmbush asnjë prej detyrimeve bazike në universitete. Projekti mban të paprekur ligjin e Arsimit të Lartë. Parashikon të...

Mazhoranca rrëzon dekretin për buxhetin, Ahmetaj: Meta të ndërhyjë për dialog

Komisioni i Ekonomisë ka vendosur të rrëzojë po dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili pak ditë më parë ktheu sërish në Kuvend buxhetin...

Kërkesat e studentëve, Meta kthen ligjin për buxhetin e vitit 2019...

Kreu i shtetit ka kthyer ligjin për buxhetin e 2019 sërish në Kuvend për rishqyrtim. Sipas njoftimit të Presidencës, Meta e konsideron shqetësuese situatën e studentëve,...