Tag: buxheti

Rishikimi i buxhetit/Reagon PD: Akt i dorëzimit të qeverisë, vulos varfërinë...

PD ka reaguar përmes ish deputetes Jorida Tabaku, lidhur me rishikimin për herë të tretë nga qeveria të buxhetit. Në një deklaratë për mediat,...

E vërteta në pak shifra, ish-deputetja bën analizën: Buxheti ka parà,...

Ne nje analize te shpjeguar me detaje, ish-deputetja Jorida Tabaku ka treguar si qendron e verteta me buxhetin dhe sesa paketa e prezantuar nga...

Çfarë treguan 190 milionë euro më pak në buxhet për xhepat...

Jorida Tabaku ka reaguar se fundmi, pas alarmit te vazhdueshem qe Partia Demokratike ka ngritur lidhur me zbrasjen e arkes se buxhetit dhe kur...

Pasojat e tërmetit/Shkurtohen fondet e ministrive, i rrëmbehen 4.5 milionë euro...

Kuvendi shkurtoi fondet e Ministrive dhe Sistemit të Drejtësisë dhe disa institucioneve të tjera në shumën e 23 milionë eurove, si pasojë e rishikimit...

PD denoncon: Rama i dhuron Vilma Nushit 8.5 milion euro me...

Partia Demokratike ka rikthyer ne vemendje buxhetin e vitit 2020, i cili u dekretua ne rezerve nga presidenti Ilir Meta muajin që lamë pas,...

Meta dekreton me rezerva ligjin “Për buxhetin e vitit 2020”, tregon...

Presidenti Meta dekreton me rezerva ligjin  Nr.88/2019 "Për buxhetin e vitit 2020". Kreu i  Republikës thotë se ka konstatuar shumë problematika. Driten jeshile ligjit te...

FOTO/PD takon bizneset: Buxheti 2020 nuk përmbush kërkesat e tyre dhe...

Partia Demokratike eshte e gjitha e angazhuar me perballimin e situates se krijuar nga termeti, duke qene afer banoreve dhe duke ofruar zgjidhje konkrete. Jorida...

“Dëshpërblim 2 milionë lekë”, Basha komenton nga Durrësi vendimin e qeverisë:...

I ndodhur në Durrës, gjate takimit me banorët e nje lagjeje në qytet, Lulzim Basha ka komentuar vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2 milionë...

“Anulo 150 mln për oligarkët”/Kryeministri mbron konçesionet: Nuk do të prekim...

Kryeministri, Edi Rama eshte vendosur për të mos prekur buxhetin e tiposur për koncesionarët. Duke ju referuar indirekt propozimit të Lulzim Bashës për të...

“Hera e parë që nuk ka asnjë qindarkë fondi buxhetor”, Berisha...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar së fundmi angazhimin e qeverisë për t'iu përgjigjur ekonomikisht situatës pas tërmetit. Sipas Berishës, pergjegjesi kryesor për post-situatën është kryeministri...